pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Księgarnia »
Polecamy - Książki

Książki - Tanie książki każdego rodzaju i tematyki

Książki - czytelnictwo ciągle popularne

Nie zadają zbędnych pytań, przenoszą w krainę wyobraźni, możemy im przerwać, kiedy chcemy. I się za to nie obrażą na całe życie. Książki - ogromna część naszego dziedzictwa i bogactwa kulturowego. Te najstarsze są ponoć najbardziej cenne. Może. Wiele osób powie jednak, że wartość książki mierzy się tym, ile dobra wniesie w nasze życie. I chyba to jest najlepsza definicja pozycji takich, jak dobre książki.

Każdy znajdzie coś dla siebie - tematyka i rodzaje książek

Każdego dnia tysiące wydawnictw i drukarni wysyła w świat miliardy ludzkich myśli. Znajdują się te z wysokiej półki - specjalistyczne, popularnonaukowe, odkrywcze. Dla mniej wymagających drukowane są tanie książki, dla tych bardziej - wyszukane, bogato zdobione. Dalej w hierarchii są lekkostrawne, zrozumiałe dla większości odbiorców. Na końcu idą książki dla dzieci: malowanki, łamigłówki, wyklejanki. Niech nas jednak nie zmyli podtytuł: książka dla dzieci. Często ci najmłodsi najlepiej rozumieją świat. Szkoda, że z biegiem życia tak mocno tracimy tę umiejętność. Czasem do niej wracamy, jak do dobrej znajomej, czytając biografie aktorów czy sportowców. Wówczas, zagłębiając się w ciekawe książki, na moment możemy żyć tym, czego doświadczyli.

Wybitni polscy pisarze

Polscy autorzy zajmują poważną pozycję w kręgu światowej literatury. Nasi nobliści, jak Henryk Sienkiewicz, Czesław Miłosz czy Wisława Szymborska trudnili się nie tylko pisaniem wierszy czy powieści. Wszechstronne umiejętności i doświadczenie otwierały drzwi do tłumaczenia zagranicznych pozycji na język polski, recenzowania i budującej krytyki różnorodnych utworów. Sami podlegali ocenie, wyciągając wnioski, udoskonalając swoją prace do granic perfekcji. Zapracowali tym na liczne nagrody oraz uznanie międzynarodowego grona czytelników. Także dzięki nim Polska jawi się jako Ojczyzna ludzi wielkich.

O wartości książki, zgodnie z przysłowiem, nie świadczy jej okładka

Najważniejsze jest to, co dana publikacja przekazuje: emocje, wiedzę, ciekawe pomysły, nutkę strachu i dobrego humoru. Nie ma znaczenia, czy są to drogie czy tanie książki. Sklep internetowy, który jest dobrze zaopatrzony, posiada w swojej ofercie zarówno te z wyższej jak i niższej półki. Debiutanci i wprawieni w pisaniu autorzy starają się o jak najwyższy poziom swoich tekstów. Różnie z tym bywa dlatego warto najpierw przeczytać recenzje o danej książce lub, po prostu, jej fragment. Niejedna księgarnia internetowa proponuje taką opcję - publikuje zarówno recenzje, spis treści czy też kilka stron tekstu.

Książki - źródło inspiracji

Pośród licznych publikacji z różnych dziedzin, każdy, kto lubi i chce czytać, znajdzie zarówno ulubionego autora jak i przydatne informacje. Czytanie kształtuje naszą codzienność ale także codzienność wpływa na akcje książki. Czy mamy do czynienia z pozycjami historycznymi, wojennymi, biografiami lub tytułami z dziedziny szeroko rozumianej duchowości - każda strona, nawet zdanie, są niepowtarzalne. Ich użycie zależy od kontekstu kulturowego, społecznego, religijnego. Czasem to jedno zdanie może wpłynąć na ludzkie losy.

rozwiń/zwiń

Kategoria "Książki"

Polecamy książki w kategorii "Literatura"

okładka książki - Moja chińska babcia - Lars Saabye Christensen
Lars Saabye Christensen
29.59 
okładka książki - Toń - Ishbel Szatrawska
Ishbel Szatrawska
34.97 
okładka książki - Wielka ucieczka - Robert Harris
Robert Harris
39.07 
Zobacz więcej w kategorii - Literatura

Polecamy książki w kategorii "Nauki ścisłe i przyrodnicze"

okładka książki - Biologia roślin cz. 1 - Peter H. Raven
Peter H. Raven, Susan E. Eichhorn, Ray F. Evert
195.05 
okładka książki - Biologia roślin cz. 2 - Peter H. Raven
Peter H. Raven, Susan E. Eichhorn, Ray F. Evert
116.78 
okładka książki - Samochody użytkowe RWPG - Zdzisław Podbielski
Zdzisław Podbielski
55.99 
okładka książki - 5555. Jak wyleczyłam czerniaka - Catalin S. Eberdas
Catalin S. Eberdas
13.73 
Zobacz więcej w kategorii - Nauki ścisłe i przyrodnicze

Polecamy książki w kategorii "Ekonomia i biznes"

Zobacz więcej w kategorii - Ekonomia i biznes

Polecamy książki w kategorii "Przewodniki i mapy"

okładka książki - Najpiękniejsze ferraty. Jezioro - Pola Kryża
Pola Kryża, Dariusz Woźniczka
60.18 
Zobacz więcej w kategorii - Przewodniki i mapy

Polecamy książki w kategorii "Dla dzieci"

okładka książki - Ptasie opowieści - Anna M. Sędziak
Anna M. Sędziak
55.62 
okładka książki - Malinka Wombat i Kangurek - Marcin Kozioł
Marcin Kozioł
28.02 
okładka książki - Malinka Wombat i Klops - Marcin Kozioł
Marcin Kozioł
28.02 
Zobacz więcej w kategorii - Dla dzieci