pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rodzina w przestrzeni życia społecznego. Seria: Prace Wydziału Nauk Społecznych 173

Autor książki:

Magdalena Parzyszek, Lidia Pietruszka

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 186 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373067950
ISBN: 978-83-7306-795-0
Data: 2018-05-16
47.95 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Rodzina jest najważniejszą wspólnotą życia, podstawowym środowiskiem wychowawczym, miejscem urzeczywistniania się człowieka jako osoby, fundamentem społecznego rozwoju. W świecie zmian, jednych dobrych, innych niepokojących, jeszcze innych pomniejszających znaczenie rodziny, problematyka związana z tą „pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej" wydaje się nabierać stale nowego znaczenia i co z tym związane - konieczności ponownego odczytywania.

Prezentowane opracowanie w sposób wielowymiarowy podejmuje szereg zagadnień związanych z rodziną i jej funkcjonowaniem w kontekście zmieniającej się przestrzeni życia społecznego. Publikacja powstała dzięki zaangażowaniu przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych zajmujących się rodziną i przeobrażeniami dokonującymi się w wielu jej obszarach, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Książka skierowana jest do wszystkich zainteresowanych współczesną pedagogiką, nauczycieli, którzy jako pierwsi podejmują współpracę z rodziną, katechetów, działaczy oświatowych i samorządowych, studentów pedagogiki, prowadzących szkolenia w ośrodkach doskonalenia kadr pedagogicznych, a także, a może przede wszystkim rodziców, chcących jak najpełniej zaangażować się w proces wychowania dzieci.

Książka "Rodzina w przestrzeni życia społecznego. Seria: Prace Wydziału Nauk Społecznych 173" - Magdalena Parzyszek, Lidia Pietruszka (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 186 stron i została wydana w 2017 r. Cena 47.95 zł. Zapraszamy na zakupy!