pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Narzeczeństwo. Droga, którą warto przejść
Tytuł książki:

Narzeczeństwo. Droga, którą warto przejść

Dane szczegółowe:
Wydawca: Stowarzyszenie Przyjaciele Helu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 154 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373068391
ISBN: 978-83-6509-231-1
Data: 2019-07-04
47.95  56.00  8.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Narzeczeństwo ujmowane jest jako etap przedmałżeński -po zaręczynach a przed zawarciem związku małżeńskiego. Konstruktywnie przeżyte, tworzy odpowiednie warunki do budowania wartościowej i trwałej relacji małżeńskiej, opartej na wzajemnym szacunku i wspólnym poszanowaniu funda­mentalnych wartości moralnych i duchowych.

O oryginalności i potrzebie nieustannego analizowania tematyki narzeczeństwa świadczy stosunkowo rzadkie podejmowanie badań naukowych z tego zakresu. W pedagogice problema­tyka ta wydaje się nieobecna. Oddawana do rąk Czytelnika publikacja zawiera treści, które dotyczą rozumienia narze­czeństwa i jego istoty, instytucji zaręczyn, a także dalszego, bliższego i bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Część teoretyczną dopełniają badania przeprowadzone wśród narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa sakramentalnego.

Książka może być bardzo przydatna dla pedagogów, psycholo­gów, teologów, duszpasterzy, pracowników poradni rodzinnych, którzy zajmują się diagnozą, projektowaniem i realizacją działań profilaktycznych, poradnianych czy terapeutycznych, niezwykle ważnych dla podejmowanych starań w celu dobrego funkcjonowania społecznego zarówno rodzin, jak i poszcze­gólnych członków je tworzących.

Książka "Narzeczeństwo. Droga, którą warto przejść" - Lidia Pietruszka, Magdalena Parzyszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Stowarzyszenie Przyjaciele Helu. Książka posiada 154 stron i została wydana w 2019 r. Cena 47.95 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Lidia Pietruszka, Magdalena Parzyszek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Randkowe dylematy. Romantyczna - okładka książki

Randkowe dylematy. Romantyczna rewolucja

Rachel Gardner, Andre Defope
Droga do bliskości. Prawda, szacunek - okładka książki

Droga do bliskości. Prawda, szacunek i trwała...

Pia Mellody, Lawrence S. Freundlich
W kierunku psychologii szczytów - okładka książki

W kierunku psychologii szczytów

Zofia Paśniewska-Kuć