pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Doświadczenie rozwoju w życiu polskich migrantów w Wielkiej Brytanii....
książka:

Doświadczenie rozwoju w życiu polskich migrantów w Wielkiej Brytanii. Seria: Prace Wydziału Nauk Społecznych 177

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373068308
ISBN: 978-83-7306-830-8
Data: 2019-02-18
50.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Doświadczenie rozwoju w życiu polskich migrantów w Wielkiej Brytanii. Seria: Prace Wydziału Nauk Społecznych 177 - Jadwiga Plewko, Wioletta Szymczak, Tomasz Adamczyk - opis książki:

Publikacja Doświadczenie rozwoju w życiu polskich migrantów w Wielkiej Brytanii. Praca - rodzina - religijność - partycypacja powstała na podstawie socjologicznych badań jakościowych przeprowadzonych przez Autorów książki wśród Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. W centrum analiz postawiliśmy zagadnienie rozwoju jed­nostki w rzeczywistości migracyjnej. Interesowała nas per­spektywa osób badanych, wgląd w ich doświadczenia zwią­zane z pobytem na emigracji oraz odpowiedzi na pytania: na ile i w jakich obszarach swojego życia polscy migranci dostrzegają proces własnego rozwoju, w jaki sposób weń inwestują, na jakie bariery napotykają, jakie osiągnięcia i rozczarowania przyniosła w tym zakresie decyzja o migra­cji? Jako punkt odniesienia przyjęliśmy koncepcję rozwoju integralnego, zakładając, że jest on dla jednostki najbardziej korzystny zarówno z perspektywy indywidualnej, jak i spo­łecznej. Analizowaliśmy w szczególności procesy dotyczące życia zawodowego, rodzinnego, religijnego, moralnego oraz społecznego. 

Książka zainteresuje badaczy migracji, partycypacji społecz­nej, a także współczesnych przemian religijności. Mamy także nadzieję, że zawarte w niej analizy zwrócą uwagę sze­rokiego grona odbiorców w kraju i za granicą, którzy znają rzeczywistość migracyjną poprzez własne doświadczenia, swoich rodzin lub osób z najbliższego otoczenia.

Od Autorów

Książka „Doświadczenie rozwoju w życiu polskich migrantów w Wielkiej Brytanii. Seria: Prace Wydziału Nauk Społecznych 177” - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL.

Książka posiada 230 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Doświadczenie rozwoju w życiu polskich migrantów w Wielkiej Brytanii...."
Jadwiga Plewko, Wioletta Szymczak, Tomasz Adamczyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Systematyzacja i ocena doświadczeń - okładka książki
Systematyzacja i ocena doświadczeń zawodowych... Pierre Delooz, Manuel-Luis López
Rodziny adopcyjne i zastępcze dziecka - okładka książki
Rodziny adopcyjne i zastępcze dziecka z niepełnosprawnością Urszula Bartnikowska, Katarzyna Ćwirynkało