pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kardynał Stefan Wyszyński do małżeństw i rodziców, czyli droga do kształtowania miłości małżeńskiej i rodzicielskiej

Autor książki:

Magdalena Parzyszek

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 140 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788382880458
ISBN: 978-83-8288-045-8
Data: 2022-11-21
27.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W zasadniczym zrębie publikację tworzą scenariusze dziewięciu warsztatów przygotowanych przez studentów Instytutu Pedagogiki KUL. Dotyczą one ksztaltowania miłości małżeńskiej i rodzicielskiej w świetle nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego i podejmują temat małżeństwa w aspekcie natury ludzkiej, miłości, rodzicielstwa, sakramentu Kościoła katolickiego, powołania do doskonałości i świętości, a także funkcji rodziny oraz wychowania. Dydaktyczny charakter opracowania pozwala spojrzeć na zagadnienie wieloaspektowo i komplementamie. Wkład Błogosławionego Prymasa w teorię i praktykę małżeństwa i rodziny opartych na miłości pozostaje niezmiennie aktualny.

Z recenzji dr hab. Aliny Rynio

Opracowanie w formie książkowej cyklu spotkań warsztatowych pt. Kardynał Stefan Wyszyński do małżonków i rodziców, czyli droga kształtowania miiości małżeńskiej i rodzicielskiej już w punkcie wyjścia należy ocenić pozytywnie. Jego wartością jest choćby to, że w dobie rozmywania pojęcia „rodzina", „małżeństwo" czy „odpowiedzialność rodzicielska" podejmuje staranie ukonkretnienia i doprecyzowania tych pojęć w świadomości współczesnej młodej generacji. Nie mniejsze znaczenie ma również fakt, że zasadniczym źródłem uczyniono treść nauczania bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który dla młodego pokolenia pozostaje postacią niemal nieznaną. Możliwość zapoznania się z gigantyczną spuścizną jego nauczania pasterskiego poświęconego rodzinie należy uznać za niezwykle pożądane.

Z recenzji ks. dra hab. Rafała Bednarczyka, prof. UKSW

Książka "Kardynał Stefan Wyszyński do małżeństw i rodziców, czyli droga do kształtowania miłości małżeńskiej i rodzicielskiej" - Magdalena Parzyszek (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL. Książka posiada 140 stron i została wydana w 2022 r. Cena 27.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.