pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rodzicielstwo - wybrane aspekty funkcjonowania

Autor książki:

Józefa Brągiel, Beata Górnica

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 139 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373959170
ISBN: 978-83-7395-917-0
Data: 2021-09-10
12.57  12.60  0.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rodzina i rodzicielstwo stanowią nieustannie jedne z najważniejszych wartości w życiu człowieka i należą do głównych obszarów jego aktywności. Rodzicielstwo na trwałe wpisuje się w funkcjonowanie rodziny i urzeczywistnia się adekwatnie do przemian dokonujących się w rodzinie, jak i w otaczającej rzeczywistości. W związku z tym rodzą się jednak różne problemy i pytania, a związane z nimi różne aspekty funkcjonowania w roli rodzicielskiej stały się przedmiotem rozważań zawartych w kolejnej, oddawanej do rąk Czytelników kolejnej książki o rodzicielstwie, zatytułowanej Rodzicielstwo - wybrane aspekty funkcjonowania.         Książka składa się z dwóch części, w których zawarto dziewięć rozdziałów. Autorzy poruszają w nich wybrane aspekty funkcjonowania rodziców, w tym między innymi dotyczące kwestii demograficznych, alternatywnych form funkcjonowania rodziny i rodziców czy percepcji rodzicielstwa przez dzieci. Czytelnik znajdzie tu więc przyczynek do namysłu nad funkcjonowaniem rodziców w cywilizacji przyspieszenia, czy też refleksyjnością, zaangażowaniem i odpowiedzialnością w pełnieniu roli rodzicielskiej.

Książkę tę, oddawaną właśnie do rąk Czytelników, redaktorki i autorzy adresują do wszystkich tych osób, którym wciąż bliska jest problematyka rodzicielstwa. Powstała ona z nadzieją, że trafi zarówno do studentów zgłębiających swoją wiedzę, ale też do nauczycieli, opiekunów i wychowawców, asystentów rodziny czy pracowników socjalnych, którzy mają służyć rodzicom wsparciem i pomocą w podejmowaniu i realizacji rodzicielskich zadań, a być może i do rodziców, którzy są coraz częściej zainteresowani szukaniem wiedzy dotyczącej sposobów podwyższania efektywności swoich rodzicielskich oddziaływań.

Książka "Rodzicielstwo - wybrane aspekty funkcjonowania" - Józefa Brągiel, Beata Górnica (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 139 stron i została wydana w 2021 r. Cena 12.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]