pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Współczesne wyzwania i metody pracy socjalnej

Autor książki:

Wioletta Szymczak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 170x250 mm
EAN: 9788373064614
ISBN: 978-83-7306-461-4
Data: 2010-04-27
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Publikacja, którą oddajemy do rąk Czytelnika, to zbiór opracowań dotyczących problematyki pracy socjalnej, rozpatrywanej w kontekście wyzwań płynących ze zmieniającej się rzeczywistości społecznej. Celem książki jest ukazanie relacji pomiędzy zadaniami stojącymi przed pracą socjalną jako działalnością profesjonalną, wpisaną w ideę aktywnej polityki społecznej, a stosowanymi w jej ramach metodami. Na książkę składają się artykuły będące refleksją teoretyczną oraz prezentacje i analizy rozwiązań praktycznych, stosowanych w różnych miejscach Polski.
Zawarte w zbiorze teksty łączy kilka elementów wspólnych: — próba identyfikacji aktualnych wyzwań i problemów społecznych powiązanych z potrzebą kształtowania aktywnej polityki społecznej, — dążenie do uchwycenia merytorycznych i metodycznych priorytetów w nowoczesnej pracy socjalnej, - poszukiwanie oraz promowanie modelowych rozwiązań, — orientacja personalistyczna, stawiająca w centrum wszelkich działań pomoco-wych, naprawczych, aktywizacyjnych i prewencyjnych poszanowanie godności każdego człowieka.
Autorzy wyrażają nadzieję, że prezentowane treści zainteresują naukowców zajmujących się polityką społeczną i pracą socjalną, praktyków poszukujących i wdrażających nowoczesne metody pomocy oraz wspierania rozwoju osób i społeczności, studentów, a także wszystkich, którzy podzielają troskę o los osób potrzebujących wsparcia i profesjonalnej pomocy.

Książka "Współczesne wyzwania i metody pracy socjalnej" - Wioletta Szymczak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 340 stron i została wydana w 2009 r.