pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Socjologia. Małe struktury społeczne

Autor książki:

Jan Turowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 155 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788385291640
ISBN: 83-85291-64-4
Data: 2006-03-06
20.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka adresowana do studiujących socjologię i wszystkich osób zainteresowanych tą dyscypliną lub potrzebujących pewnego przygotowania socjologicznego w związku z działalnością zawodową.
Obejmuje swym zakresem część problematyki tzw. socjologii ogólnej, określanej jako tzw. mikrostruktury społeczne, to znaczy wiedzę o grupach społecznych, opartych na interakcjach bezpośrednich, w przeciwieństwie do grup społecznych o złożonej strukturze, obejmującej kilka szczebli i poziomów hierarchicznej zależności swych jednostek organizacyjnych lub też działających za pomocą wyspecjalizowanych ogólnokrajowych instytucji. Pozostałe struktury społeczne zostaną przedstawione w przygotowywanej przez autora części drugiej, zatytułowanej "Socjologia. Wielkie struktury społeczne".
Analizowane zagadnienia ujęte są w sposób problemowy i socjotechniczny. Ujęcie problemowe wyraża się w tym, iż autor nie referuje jakiegoś jednego poglądu, ale poszukując odpowiedzi na postawione pytanie, analizuje i konfrontuje różne stanowiska, prowadzi dyskurs na dany temat, co umożliwia Czytelnikowi śledzenie dowodzenia i ustalanie odpowiedzi. Ujęcie socjotechniczne polega na tym, iż autor ukazuje, jak badania i wiedza socjologiczna są blisko związane ze sferą działalności praktycznej i są społecznie przydatne. Autor stara się sygnalizować, a nawet wyraźnie formułować wnioski czy wskazania, wypływające z teoretycznego rozwiązania danego problemu.

Książka "Socjologia. Małe struktury społeczne" - Jan Turowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 20.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.