pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Horyzonty i perspektywy edukacji równościowej
Książki »
Tytuł książki:

Horyzonty i perspektywy edukacji równościowej

Autor książki:

Grzegorz Piekarski, Marta A. Sałapata

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 474 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788366107069
ISBN: 978-83-6610-706-9
Data: 2018-10-19
33.94  35.58  1.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Horyzonty i perspektywy edukacji równościowej - Grzegorz Piekarski, Marta A. Sałapata - opis książki:

Niniejszą publikację kierujemy do wszystkich osób, którym problematyka i idee edukacji równościowej są szczególnie bliskie. Jej zamierzony interdyscyplinarny charakter w zamyśle redaktorów ma odpowiadać celowi poznawczemu, przez co może stać się ona przydatna dla studentek i studentów pedagogiki, socjologii, psychologii społecznej, pracy socjalnej czy kulturoznawstwa.

*

(Z Wprowadzenia)

*

Refleksja na temat równości, możliwości jej urzeczywistniania, sposobów jej badania i opisu jest możliwa w praworządnych społeczeństwach demokratycznych, które gwarantują i poszerzają katalog praw i wolności indywidualnych oraz uznają różnorodność. Bez owych infrastruktur - praworządności i demokracji - jako warunków minimalnych idea równości staje się kategorią pustą, w którą można wpisać dowolne znaczenia. Autorytaryzm władzy i zafundowany przez nią demontaż państwa prawa odbywający się przy milczącej akceptacji polskiego społeczeństwa wskazuje, że w niedalekiej perspektywie będziemy świadkami pogłębiających się problemów z równością i wolnością, przejmowaniem równościowego języka przez autorytarną władzę oraz jego rozbrajaniem. Z tego względu inicjatywy badawcze poświęcone problematyce równości, edukacji równościowej i antydyskryminacyjnej zasługują na szczególną uwagę.

* *

(prof. Lucyna Kopciewicz)

* *

Z całym przekonaniem polecam ten tom jako wpisujący się w ważny wysiłek otwierania pola badań, debat i integracji społecznej wokół idei, obrastającej w uprzedzenia i stereotypy, a mającej wielkie znaczenie współczesne. Zasługuje na uznanie kolejny podjęty wysiłek pozytywnego ukazywania możliwych dokonań pod hasłem edukacji równościowej, mającej całe bogactwo kontekstów kulturowych i społecznych, o wymowie zarówno moralnej, jak i politycznej.

Książka „Horyzonty i perspektywy edukacji równościowej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 474 stron i została wydana w 2018 r. Cena 33.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Horyzonty i perspektywy edukacji równościowej"
Grzegorz Piekarski, Marta A. Sałapata(red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Kobiety w polskiej transformacji - okładka książki
Kobiety w polskiej transformacji 1989 Monika Frąckowiak-Sochańska, Sabina Królikowska (red.)
Komunikacja społeczna w edukacji: - okładka książki
Komunikacja społeczna w edukacji: inspiracje,... Mirosława Nowak-Dziemianowicz, Kazimierz Czerwiński, Wojciech Maliszewski (red.)
Metodologiczne problemy studiów - okładka książki
Metodologiczne problemy studiów europejskich Konstanty A. Wojtaszczyk (red.)