pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

100 lat socjologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Seria: Źródła i monografie 467

Autor książki:

Wioletta Szymczak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788373068247
ISBN: 978-83-7306-824-7
Data: 2018-11-13
56.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Instytut Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II należy do najstarszych ośrodków socjologicznych w Polsce. Szczególnym rysem i znakiem tożsamości uprawianej w nim od stu lat socjologii jest jej usytuowanie w otoczeniu dyscyplin filozoficznych i normatywnych, katolickiej nauki społecznej z etyką społeczno-gospodarczą i filozofii społecznej, z zachowaniem autonomii poszczególnych nauk.

Książka prezentuje dorobek i obszary badawcze naukowców związanych z lubelskim ośrodkiem socjologicznym przez pryzmat klasycznych i nowych dyscyplin, które eksplorują. Ten szeroki wachlarz analiz tworzą mikro- i makrosocjologia, socjologia rodziny, socjologia kultury, socjologia religii, socjologia moralności, socjologia grup etnicznych, socjologia prawa, socjologia wiedzy, a także wyodrębniające się w toku rozwoju teorii i badań społecznych i w odpowiedzi na rozpoznawane zjawiska i przemiany społeczne - socjologia mediów, socjologia partycypacji społecznej i nowych ruchów społecznych, socjologia gospodarki, socjologia Internetu, socjologia ciała, sportu i turystyki.

W publikacji w sposób przekrojowy i syntetyczny przedstawiono rozwój i procesy instytucjonalizacji poszczególnych dyscyplin, osiągnięcia naukowe, a także nowe pola zainteresowań w ramach każdej z nich. W wielu prezentowanych w tomie tekstach czytelnik znajdzie odniesienia do dorobku uznanych myślicieli, którzy współtworzyli socjologię w KUL i uczestniczyli w debacie na temat jej tożsamości i naukowej autonomii. Ich idee, teorie i badania są ciągle źródłem inspiracji dla współczesnej myśli socjologicznej i odzwierciedlają jednocześnie puls socjologii uprawianej w KUL w socjologii jako nauce.

Książka "100 lat socjologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Seria: Źródła i monografie 467" - Wioletta Szymczak (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2018 r. Cena 56.17 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.