pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Współdziałanie - rywalizacja. Wybrane zagadnienia z psychologii kierowania

Autor książki:

Zenon Uchnast

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 228 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373063846
ISBN: 978-83-7306-384-6
Data: 2008-10-08
43.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Problematyka organizacji i zarządzania jest szczególnie intensywnie eksploatowana na gruncie psychologii. W jej ramach prowadzone są analizy i badania mające na celu optymalizację funkcjonowania organizacji. Ważne miejsce zajmują w nich zagadnienia współdziałania i rywalizacji, analizowane w perspektywie zarówno indywidualnej, jak i społecznej.
Publikacja jest dziełem zbiorowym. Autorzy, w większości psycholodzy, reprezentują różne środowiska akademickie i różne kierunki naukowej pracy badawczej. Ukazują nowe trendy w psychologii organizacji i zarządzania, przyjmując podejście synergistyczne, promowane obecnie jako główne źródło inspiracji badań w psychologii współdziałania i rywalizacji, i opowiadając się raczej za strategiami współdziałania niż za konfrontacyjną rywalizacją. Paradygmat synergii sprzyja wzrostowi jakości i kultury życia społecznego, organizowanego w zakładzie pracy, w szkole, w grupach społecznych czy w rodzinie.
Praca adresowana jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków, pracowników i studentów różnych dziedzin: psychologii, zarządzania, socjologii, ekonomii i pedagogiki.

Książka "Współdziałanie - rywalizacja. Wybrane zagadnienia z psychologii kierowania" - Zenon Uchnast (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 43.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.