pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przemoc psychiczna w relacjach między uczniami szkoły podstawowej

Autor książki:

Daria Modrzejewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788374056892
ISBN: 978-83-7405-689-2
Data: 2021-10-06
32.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Warto przyjrzeć się całemu systemowi szkolnemu szkoły podstawowej i zweryfikować, na ile przyczynia się do powstawania, a na pewno eskalacji przemocy psychicznej, a także na jakim etapie edukacyjnym uczniowie zaczynają dręczyć i szykanować innych (Daria Modrzejewska, ze Wstępu).

W środowisku szkolnym coraz częściej dochodzi do dyskryminacji uczniów, ostracyzmu, prześladowania – w różnych formach. Najbardziej groźne i szkodliwe są zjawiska prześladowania psychicznego. Psychiczny terror nierzadko przebiega niepostrzeżenie, chociażby ze względu na trudność w dostrzeżeniu jego „subtelnych” narzędzi. Warto dodać, iż przemoc psychiczna zwykle nie ma incydentalnego charakteru. Szkolny terror ma tendencję do trwania, co więcej, w stosunku do wciąż tych samych uczniów. I właśnie tak opisywane zjawisko przemocy psychicznej, które zachodzi w relacjach między uczniami, stało się przedmiotem badań Autorki.

Książka "Przemoc psychiczna w relacjach między uczniami szkoły podstawowej" - Daria Modrzejewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.