pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sztuka walki judo metodą wspomagania rozwoju uczniów w szole podstawowej. Seria: Studia i monografie nr 559

Autor książki:

Grzegorz Kozdraś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373958074
ISBN: 978-83-7395-807-4
ISSN: 1233-6408
Data: 2020-04-28
28.28  28.35  0.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Popularność sztuk i sportów walki wśród dzieci i młodzieży jest coraz większa. Jest to związane z powszechnie znanymi korzyściami, jakie płyną z tej aktywności w obszarze ich sprawności fizycznej i zdrowia. Prezentowana książka pozwala zrozumieć fenomen judo w kontekście całościowego rozwoju młodych ludzi, biorąc pod uwagę ich rozwój moralny, społeczny, poznawczy i fizyczny.

W części teoretycznej książka przybliża sztukę walki judo w odniesieniu do założeń koncepcji wychowania agonistycznego, której podstawą jest kategoria walki. Koncentruje się ona na tym, aby wskazać, jak uczciwie rywalizować z innymi, a także to, w jaki sposób można pokonywać opory wewnętrzne i zewnętrzne, by stawiając opór wszystkim tym, którzy zmierzają w innym kierunku, nie czynić krzywdy zarówno, sobie jak i innym.

W części empirycznej publikacja przywołuje fakty, które potwierdzają hipotezę mówiącą o istotnych korzyściach rozwojowych dzieci w obszarze fizycznym, moralnym, społecznym i poznawczym, wskazując, że wykorzystanie sztuki walki judo jako metody wspomagającej rozwój uczniów w szkole podstawowej jest dobrym wyborem.

Biorąc pod uwagę wyzwania współczesnej szkoły w kontekście wychowania młodych ludzi do życia w społeczeństwie otwartym, prezentowana książka może stać się jednym z pomysłów na wspomaganie rozwoju uczniów, uzupełniając ofertę szkoły w zakresie ich wychowania.

Publikacja kierowana jest do trenerów sztuk i sportów walki, uczniów i ich rodziców (zarówno tych uprawiających sztuki i sporty walki, jak i tych, którzy poszukują takiej formy aktywności), naukowców i studentów zajmujących się problematyką pedagogiki sportu, a także nauczycieli-praktyków, szczególnie tych pracujących w szkołach, w których prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem sztuk i sportów walki.

Książka "Sztuka walki judo metodą wspomagania rozwoju uczniów w szole podstawowej. Seria: Studia i monografie nr 559" - Grzegorz Kozdraś - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2018 r. Cena 28.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]