pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rodzicielstwo w różnych fazach rozwoju rodziny

Autor książki:

Józefa Brągiel, Beata Górnicka

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 306 s.
Wymiar: 167x235 mm
EAN: 9788373957565
ISBN: 978-83-7395-756-5
Data: 2017-10-20
Cena wydawcy: 26.25 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Rodzina i rodzicielstwo stanowią jedne z najważniejszych wartości w życiu i należą do głównych obszarów aktywności dorosłego człowieka. Rodzicielstwo na trwałe wpisuje się w funkcjonowanie rodziny i urzeczywistnia się adekwatnie do przemian dokonujących się w rodzinie (zachodzących w cyklu życia członków rodziny), które charakteryzowane są jako fazy rozwoju rodziny (od fazy pierwotnej małżeństwa, poprzez: fazę funkcjonowania rodziny z małym dzieckiem, fazę rodziny z dzieckiem w wieku szkolnym, fazę rodziny z dzieckiem dorastającym, fazę rodziny z dzieckiem usamodzielnionym (opuszczającym „rodzinne gniazdo”), aż po fazę wtórną małżeństwa.

Kolejna książka przygotowana w środowisku naukowym Uniwersytetu Opolskiego poświęcona została właśnie zagadnieniom dotyczącym rodzicielstwa w różnych etapach funkcjonowania rodziny. Autorzy w prezentowanych tekstach charakteryzują przemiany rodziny i różne klasyfikacje faz rozwojowych jej życia i funkcjonowania, określają najważniejsze zadania i docelowe zmiany w poszczególnych fazach rodzicielstwa. W książce podjęto również wątki takie jak: przygotowanie o rodzicielstwa, aktywne uczestnictwo matki i ojca w stymulacji rozwoju dziecka w różnych okresach jego życia, kształtowanie kompetencji rodzicielskich i wiele innych.

Książkę tę, oddawaną do rąk Czytelników, redaktorki i autorzy dedykują wszystkim tym osobom, którym wciąż bliska jest problematyka rodzicielstwa. Powstała ona z nadzieją, że trafi zarówno do rodziców, którzy są coraz częściej zainteresowani szukaniem wiedzy dotyczącej sposobów podwyższania efektywności swoich rodzicielskich oddziaływań, ale też do nauczycieli, opiekunów i wychowawców, asystentów rodziny czy pracowników socjalnych, którzy mają służyć rodzicom wsparciem i pomocą w podejmowaniu i realizacji rodzicielski zadań.

Książka "Rodzicielstwo w różnych fazach rozwoju rodziny" - Józefa Brągiel, Beata Górnicka (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 306 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]