pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wiedza. Ideologia. Władza. O społecznej funkcji Uniwersytetu w społeczeństwie...
Podręczniki »
Książki »
Książki »
podręcznik:

Wiedza. Ideologia. Władza. O społecznej funkcji Uniwersytetu w społeczeństwie rynkowym

autor:

Piotr Żak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 287 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788373835764
ISBN: 978-83-7383-576-4
Data: 2012-03-13
33.63  43.05  9.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Czy możemy wyobrazić sobie dziś inny uniwersytet Czy możliwy jest powrót do klasycznej roli i funkcji uniwersytetu Czy umasowienie szkół wyższych prowadzi do likwidacji resztek autonomii kręgów akademickich Jaką publiczną rolę odgrywają dziś w Polsce środowiska uczelniane Czy możliwa jest skuteczna obrona uniwersytetu przed jednoczesną presją państwa i rynku   Na te i wiele innych pytań starają się odpowiedzieć Autorzy artykułów zawartych w tej książce. Częściej są to głosy krytyczne wobec obecnej sytuacji, które rzucają światło na zbyt często ignorowane problemy, niż proste recepty na uzdrowienie uniwersytetu pozostawionego na łaskę i niełaskę niewidzialnej, ale brutalnej pięści rynku.

 ze Wstępu Piotra Żuka W tomie publikują:  Łukasz Afeltowicz, Sławomir Czapnik, Michał Kozłowski, Magdalena Matysek-Imielińska, Maria Mendel, Marek Nowak, Przemysław Pluciński, Paweł Rudnicki, Tomasz Szkudlarek, Oskar Szwabowski, Iwona Taranowicz, Halina Walentowicz, Wojciech Woźniak, Piotr Żuk.

Książka "Wiedza. Ideologia. Władza. O społecznej funkcji Uniwersytetu w społeczeństwie rynkowym" - Piotr Żak (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 287 stron i została wydana w 2012 r. Cena 33.63 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Piotr Żak (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Wiedza. Władza - okładka książki

Wiedza. Władza

Jan Szymczyk, Mariusz Zemło, Arkadiusz Jabłoński (red.)