pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Segmentacja społeczeństwa polskiego
Tytuł książki:

Segmentacja społeczeństwa polskiego

Autor książki:

Paweł Uszkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373835887
ISBN: 978-83-7383-588-7
Data: 2012-05-18
28.33  33.60  5.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Jedną z głównych przyczyn negatywnej oceny istniejącego w Polsce porządku społecznego są trudności w dostosowaniu się ludzi do warunków i mechanizmów gospodarki rynkowej.

Trudności adaptacyjne w obszarze aktywności zawodowej są udziałem ok. 70% pracujących Polaków. Konsekwencją mniej lub bardziej skutecznych strategii adaptacyjnych jest zjawisko segmentacji społeczeństwa.

Segmentacja oznacza proces trwałego różnicowania się pozycji społecznych podmiotów w wyniku podejmowanych przez nie działań adaptacyjnych.

Wskazane w książce tendencje oraz zarysowane elementy prognozy społecznej mogą zostać wykorzystane w budowaniu strategii dalszej modernizacji Polski, w konstruowaniu programów edukacyjnych wspierających występujące w poszczególnych klasach postawy promodernizacyjne. Możliwe jest również wdrażanie projektów aktywizujących wybrane środowiska społeczne. Takie działania mogą mieć znaczący wpływ na bilans sił społecznych opowiadających się za i przeciw modernizacji.

Bez podjęcia tego wyzwania proces dalszej modernizacji Polski będzie odbywał się w warunkach silniejszego niż dotychczas oporu społecznego. Badania prowadzone w powiązaniu z  teorią segmentacji adaptacyjnej pozwalają na względnie precyzyjne wskazanie, w jakich punktach struktury opór ten może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu lub porażki działań reformatorskich.

Paweł Ruszkowski jest socjologiem, kierownikiem Katedry Socjologii Polityki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Książka "Segmentacja społeczeństwa polskiego" - Paweł Uszkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2012 r. Cena 28.33 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Małżeństwo i rodzina w ponownoczesności. - okładka książki
Małżeństwo i rodzina w ponownoczesności. Szanse... Wojciech Muszyński, Ewa Sikora (red.)
Zdrowie i choroba w kontekście - okładka książki
Zdrowie i choroba w kontekście psychospołecznym Kazimierz Popielski, Michał Skrzypek, Ewa Albińska (red.)
Produkty podobne:
Wyzwania rozwojowe obszarów wiejskich - okładka książki
Wyzwania rozwojowe obszarów wiejskich Krzysztof Firlej, Jarosław Olejniczak, Hanna Pondel
Dekada członkostwa Polski w UE. - okładka książki
Dekada członkostwa Polski w UE. Społeczne skutki... Magdalena Lesińska, Marek Okólski, Krystyna Slany, Brygida Solga (red.)