pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
podręcznik:

Jakość kształcenia w szkole wyższej. Obszar nauk pedagogicznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788377844823
ISBN: 978-83-7784-482-3
Data: 2014-06-09
30.03  35.70  5.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Jakość kształcenia w szkole wyższej. Obszar nauk pedagogicznych - Ryszard Bera, Anna Dudak, Katarzyna Klimkowska - opis książki:

Niniejsza rozprawa, podejmująca ważny i aktualny problem jakości kształcenia akademickiego w obszarze nauk pedagogicznych, stanowi istotny głos w dyskusji społecznej nad kondycją, misją i zadaniami szkolnictwa wyższego w Polsce. Bogata oferta studiów pedagogicznych w Polsce, będąca odpowiedzią środowisk akademickich na potrzeby społeczne i oczekiwania rynku pracy, stanowi z jednej strony ważną i prężną część rynku studiów wyższych, z drugiej zaś jest wielkim wyzwaniem w zakresie organizacji edukacji nowoczesnej i wysokojakościowej. Organizatorzy tej edukacji - uczelnie wyższe - ponoszą niezbywalną odpowiedzialność za jakość produktu określanego mianem studiów wyższych - I i II stopnia. Dbałość o rozwój studiów pedagogicznych - tak pod kątem zakresu (poszerzenie oferty), jak i podnoszenie jakości - nie może być realizowane jedynie na poziomie poszczególnych gremiów, ukierunkowana na wspólne definiowanie problemów, diagnozę sytuacji, opracowywanie prognoz i w końcu poszukiwanie skutecznych rozwiązań oraz sposobów ich wdrażania. Publikacja stanowi silny głos w tej dyskusji. Wielkim walorem pracy jest zawarcie w niej stanowisk wielu wybitnych polskich pedagogów. Opracowanie składa się z czterech komplementarnych części, których zakresy treściowe ujmują szerokie spektrum problematyki jakości edukacji wyższej w obszarze nauk pedagogicznych. z recenzji prof. dr hab. Tamary Zacharuk

Książka „Jakość kształcenia w szkole wyższej. Obszar nauk pedagogicznych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej.

Książka posiada 242 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jakość kształcenia w szkole wyższej. Obszar nauk pedagogicznych"
Ryszard Bera, Anna Dudak, Katarzyna Klimkowska (red.) - autor m.in.:
Dystans społeczny emigrantów polskich - okładka książki
Dystans społeczny emigrantów polskich wobec obcych... Ryszard Bera, Mariusz Korczyński;
Produkty podobne: