pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Socjologia życia publicznego. Seria: Wykłady z socjologii. Tom

Autor książki:

Edmund Wnuk-Lipiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2008
Oprawa: twarda
Ilość stron: 358 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373833074
ISBN: 978-83-7383-307-4
Data: 2006-01-10
40.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Socjologia życia publicznego jest książką o tym, co w społeczeństwie demokratycznym budzi najżywsze emocje, o tym co się dzieje z nami, obywatelami, instytucjami państwa oraz organizacjami pozarządowymi. Mowa tu o władzy i jej nadużyciach, o naszej wolności i sposobach jej wykorzystywania, o naszych konfliktach i ulotnych chwilach zbiorowych uniesień, o cnotach obywatelskich i skutkach ich zaniku. Nade wszystko jest to jednak książka o mechanizmach i prawidłowościach społecznych, rządzących życiem publicznym. Ma ona wszelkie walory podręcznika, który powinien zainteresować studiujących socjologię i politologię. Ale zarazem jest to książka, która może wzbogacić intelektualnie działaczy społecznych, polityków czy wreszcie aktywnych obywateli, traktujących odzyskaną wolność poważnie, a swoje działanie w rozmaitych wymiarach życia publicznego poddających racjonalnej analizie. W końcu jest to tez próba sformułowania pola badawczego nowej subdyscypliny socjologii, której nazwa znalazła się juz w tytule książki.

Rynkowy i czytelniczy sukces pierwszego wydania książki (m.in. była nominowana do Nagrody im. Jana Długosza) skłonił wydawcę do jej szybkiego wznowienia.

Książka "Socjologia życia publicznego. Seria: Wykłady z socjologii. Tom" - Edmund Wnuk-Lipiński - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 358 stron i została wydana w 2008 r. Cena 40.96 zł. Zapraszamy na zakupy!