pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Uniwersytet w dobie przemian. Adaptacje instytucji akademickich do...
Tytuł książki:

Uniwersytet w dobie przemian. Adaptacje instytucji akademickich do nowych warunków w Polsce i Europie

Autor książki:

Marek Kwiek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301183264
ISBN: 978-83-0118-326-4
Data: 2015-12-21
70.59  79.00  8.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Książka jest wynikiem wieloletnich, międzynarodowych badań porównawczych instytucji uniwersyteckich w Europie. Uniwersytety są poddawane potężnym presjom zmian, które z jednej strony są związane z wyzwaniami globalizacji, europeizacji i umasowienia całego szkolnictwa wyższego, a z drugiej ze zmianą roli europejskiego państwa dobrobytu. W centrum tych zmian stoi kadra akademicka, która od co najmniej dwudziestu lat poddawana jest presjom kolejnych etapów reform finansowania i zarządzania systemami szkolnictwa wyższego w Europie.

Uniwersytet w dobie przemian analizuje zachodzące w Europie i w Polsce zmiany z perspektywy porównawczej w oparciu o niezwykle obszerny materiał empiryczny. Najważniejszym punktem odniesienia są w książce polskie uniwersytety i zmiany w ich funkcjonowaniu zachodzące pod wpływem presji zewnętrznych i wewnętrznych, w tym presji związanych z kolejnymi falami reform i zmieniającą się demografią. Analizie poddaje się tu między innymi kolegialność akademicką, produktywność naukową, różnice międzypokoleniowe w podejściu do różnych ról akademickich, umiędzynarodowienie badań naukowych oraz przyszłość młodej kadry naukowej w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku naukowym w Europie.

Książka "Uniwersytet w dobie przemian. Adaptacje instytucji akademickich do nowych warunków w Polsce i Europie" - Marek Kwiek - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2015 r. Cena 70.59 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marek Kwiek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Współczesne trendy edukacji - okładka książki

Współczesne trendy edukacji

Ewa Smak, Katarzyna Wereszczyńska, Anna Malec (red.)
Wypatrując homo eligens - okładka książki

Wypatrując homo eligens

Szczepan Kutrowski
Produkty podobne:
Fabryki dyplomów czy universitas? - okładka książki

Fabryki dyplomów czy universitas?

Maria Czerepaniak-Walczak (red.)