pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sztuka zrozumienia

Autor książki:

Ross Campbell

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378293002
ISBN: 978-83-7829-300-2
Data: 2020-02-05
17.26  18.40  1.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

To najlepsza książka, jaką czytałam na temat wychowania dzieci. Autor psycholog dziecięcy, psychoterapeuta, a równocześnie ojciec pięciorga dzieci świetnie rozumie zarówno problemy dzieci, jak i problemy rodziców. Z jednakowym też ciepłem odnosi się do obydwu stron.
Jako rodzice bardzo troszczymy się o potrzeby materialne naszych dzieci, dbamy, by były zdrowe, by dobrze się uczyły i osiągały sukcesy. Staramy się nauczyć je dyscypliny i posłuszeństwa. Ross Campbell zwraca jednak uwagę na potrzeby emocjonalne małych ludzi i zachęca do postawienia sobie pytania CZY MOJE DZIECKO JEST SZCZĘŚLIWE? Pokazuje, że szczęśliwe dziecko rośnie prosto i zdrowo psychicznie, osiąga sukcesy na miarę swoich możliwości i nie stwarza trudności ani sobie ani rodzicom. A dzieci są szczęśliwe tylko wtedy, gdy czują się kochane przez rodziców. Stają się też zdyscyplinowane, bowiem do karności nie wdraża się karami, lecz miłością.
Proszę się nie obawiać. Lektura tej książki nie wpędza w poczucie winy za popełnione błędy wychowawcze i nie napełnia obawami, czy jesteśmy rodzicami toksycznymi. Autor daje nam prawo do popełniania błędów, a co ważniejsze, udowadnia, że można je naprawić. Dowiemy się nie tylko CO robić, żeby dziecko czuło się szczęśliwe, ale także KIEDY i JAK to robić.
Jeżeli w relacjach rodzinnych postawimy na miłość wychowanie dzieci z trudnego obowiązku może zmienić się w pasjonujące doświadczenie i źródło satysfakcji dla obydwu stron.

Książka "Sztuka zrozumienia" - Ross Campbell - oprawa miękka - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2020 r. Cena 17.26 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]