pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pogadajmy o zasadach

Autor książki:

Mark Gungor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788378292081
ISBN: 978-83-7829-208-1
Data: 2016-06-24
21.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy wolno małżonkom utrzymywać internetowe znajomości, z kim tylko zechcą?
Co z wyjściem na obiad z osobą przeciwnej płci, na przykład z szefem lub współpracownikiem?
Co jeśli jedna osoba chce obejrzeć film, który druga uważa za niestosowny?
No i jest jeszcze wielki temat wychowania dzieci?
Powyższe sprawy to tylko wierzchołek góry lodowej, z jaką zderza się każde małżeństwo. Kiedy zasady w tych lub innych sprawach będą narzucane przez jedną ze stron, rodzące się kłótnie szybko zakończą się oskarżeniami o sprawowanie nadmiernej kontroli i brak zaufania albo i o coś jeszcze gorszego? Są ludzie, którzy myślą, że związek oparty na miłości nie potrzebuje zasad i uważają je wręcz za ciężar nie do uniesienia. Inni są przekonani, że bez wyznaczenia granic małżeństwo padnie ofiarą złych wpływów lub destrukcyjnego zachowania jednej ze stron. Pojawia się więc pytanie: Czy mają oni prawo domagania się ustalenia w związku jakichś zasad postępowania, które będą obowiązywały obydwie strony?
Lata doświadczenia w pomaganiu skonfliktowanym małżonkom nauczyły mnie, że małżeństwo, w którym nie panują żadne zasady, jest z góry skazane na porażkę. Ckliwe zapewnienia w stylu "my sobie ufamy" wydają się szlachetne, ale to tylko pozór. Gdzie nie ma jasno ustalonych granic i odpowiedzialności, tam szykują się problemy - góry problemów!
Kiedy dwoje kochających się ludzi staje przed ołtarzem, by ślubować sobie wytrwanie w miłości i wierności aż po grób, zaczynają od razu od ustalenia warunków: "w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli, aż do końca życia". Gdyby nie było warunków, nie można by mówić o prawdziwej miłości. Nawet Bóg ustala warunki, na których okazuje ludziom swoją miłość, gdyż prawdziwa miłość to działanie a nie uczucia. I choć wiele osób uważa inaczej, w tej książce pokażę ci, że koncepcja miłości bezwarunkowej nie tylko nie ma sensu i potwierdzenia w Biblii, ale również nie przynosi niczego dobrego. Dlatego małżonkowie powinni ustalać jasne zasady, które będą wzajemnie respektować.

Mark Gungor

Książka "Pogadajmy o zasadach" - Mark Gungor - oprawa twarda - Wydawnictwo Vocatio. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2016 r. Cena 21.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.