pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sztuka kulinarna Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Historia, tradycje, przepisy

Autor książki:

Jolanta Mikołajczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 240x170 mm
EAN: 9788382380897
ISBN: 978-83-8238-089-7
Data: 2023-02-27
72.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kuchnia Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma długą historię, której warto posmakować. Poznanie jej umożliwia zrozumienie dziejów świata arabskiego, religii, obyczajów i powiązań między państwami, a nawet kontynentami. Stoją za nią historia Beduinów, kolonizacja, perły i ropa naftowa. Szlaki jedwabny i kadzidlany dostarczyły różnorodności smaków, zapachów i kolorów, a ludzie mieszkający na terenach pokrytych piaskiem zagospodarowali wszystkie te dobra. Przyprawy, zioła i składniki potrzebne do gotowania przemierzyły długą drogę od jednej kultury do drugiej, aby zmieniać dania, leczyć i inspirować. I mimo że państwo to ma bardzo krótką historię (powstało 2 grudnia 1971 roku), to człowiek doświadcza tu fascynującej podróży kulinarnej.

Kuchnia emiracka to zarówno proste, beduińskie potrawy, których podstawą były nabiał i daktyle (a jedynie od święta mięso), ekskluzywne rarytasy oprószone złotem, jak i mnóstwo dań wywodzących się z różnych stron świata, które przybyły tu wraz z migrantami. Skąd się wzięła ta kulinarna mieszanka i jak na jej tle prezentują się tradycyjne potrawy pustynnych nomadów Jak gotowały i tworzyły przepisy Emiratki i jak dzisiaj wyglądają emirackie restauracje, w których można odkryć lokalne wersje potraw pochodzących z różnych stron świata arabskiego, z Iranu, Indii, a nawet Irlandii Książka udzieli odpowiedzi na wszystkie te pytania, a dzięki ponad 200 przepisom każdy będzie mógł stworzyć orientalny klimat we własnej kuchni.

Książka "Sztuka kulinarna Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Historia, tradycje, przepisy" - Jolanta Mikołajczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2023 r. Cena 72.90 zł. Zapraszamy na zakupy!