pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polityka turystyczna. Powstanie - rozwój - główne obszary

Dane szczegółowe:
Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, PWE
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 162x237 mm
EAN: 9788320821598
ISBN: 978-83-2082-159-8
Data: 2014-05-23
Cena wydawcy: 54.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Rozwój turystyki sprawił, że władze zarówno na szczeblu lokalnym, jak i centralnym dostrzegły szansę na ekspansję gospodarcza i promocję regionów oraz krajów. W książce autorzy omówili: istotę, powstanie i rozwój polityki turystycznej, obszary, narzędzia oraz podmioty uczestniczące w tworzeniu i realizacji polityki turystycznej państwa, podstawowe zasady, które muszą być respektowane w odniesieniu do polityki turystycznej państwa, w tym zasadę zrównoważonego rozwoju, wpływ Unii Europejskiej na politykę turystyczną państw członkowskich, oddziaływanie administracji rządowej i samorządowej na rozwój turystyki i funkcjonowanie przedsiębiorstw branży turystycznej, promocję jako ważny element polityki turystycznej.

Książka jest przeznaczona dla wykładowców i studentów na kierunkach o profilu turystyczno-hotelarskim, urzędników administracji rządowej i samorządowej zajmujących się turystyką, a także dla przedsiębiorców z branży turystycznej.

Książka "Polityka turystyczna. Powstanie - rozwój - główne obszary" - Hanna Zawistowska, Maciej Dębski, Hanna Górska-Warsewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Polskie Ekonomiczne, PWE. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2014 r.