pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Odpowiedzialność członków egzekutywy przed Trybunałem Stanu

Autor książki:

Monika Kowalska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 494 s.
Wymiar: 171x243 mm
EAN: 9788322790939
ISBN: 978-83-2279-093-9
Data: 2018-07-21
39.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Podjęta w publikacji analiza dokonana została w kontekście adekwatnego dyskursu teoretycznego i oparta na naukowych metodach uznanych w literaturze przedmiotu. Stanowi niewątpliwie uzupełnienie istniejących na rynku wydawniczym pozycji dotyczących statusu piastunów władzy wykonawczej w Polsce i zakresu ich odpowiedzialności. Jako taka poszerza dostępną wiedzę w podjętym obszarze badawczym.

Rozprawa została pomyślana jako studium politologiczne, jednak z dużym komponentem zagadnień prawnych. Ocenić ją tym samym należy jako interdyscyplinarną, co podnosi walory poznawcze, sytuując w zbiorze prac o pożądanym modelu. Jeśli chodzi o wartość poznawczą poszczególnych części rozprawy, jak i jej całości, to jest ona niekwestionowana. Zarówno idea przewodnia rozprawy, sposób ujęcia tematu, konstrukcja pracy, dowodzenie, a także wnioski płynące z przeprowadzonych badań przekonują, iż mamy do czynienia z dziełem o walorach naukowych.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Bogumiła Szmulika

Książka "Odpowiedzialność członków egzekutywy przed Trybunałem Stanu" - Monika Kowalska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 494 stron i została wydana w 2018 r. Cena 39.64 zł. Zapraszamy na zakupy!