pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja? Tom 2. Stany nadzwyczajne...
książka:

Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja? Tom 2. Stany nadzwyczajne a szczególne zagrożenia państwa

autor:

Tomasz Miłkowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Humanitas
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 109 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788364788338
ISBN: 978-83-64788-33-8
Data: 2016-01-22
25.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja? Tom 2. Stany nadzwyczajne a szczególne zagrożenia państwa - Tomasz Miłkowski - opis książki:

W ostatnich miesiącach pojęcie zagrożenie bezpieczeństwa Polski odmieniane jest na wiele sposobów, a ocena samego zjawiska jest znacząco inna niż przez wiele wcześniejszych lat. W tym kontekście publikacja „Stany nadzwyczajne a szczególne zagrożenia państwa” wpisuje się niewątpliwie bezpośrednio w tę dyskusję i to w jej główny nurt. Istnieje wiele sposobów na ujęcie tak rozległej przedmiotowo problematyki. Rozległej, ponieważ ma ona wiele wymiarów: prawny, czy wręcz ustrojowo-prawny, organizacyjny, społeczny, militarny itd. W praktyce niewiele się jednak pisze na temat szczegółowych rozwiązań dotyczących stanu wojennego, wyjątkowego lub klęski żywiołowej. Częściej znaleźć możemy rozważania o kwestiach zasadniczych czy też implikacjach międzynarodowych związanych z materią ochrony praw jednostki. Wynika to z dwóch głównych przyczyn. Po pierwsze, są to regulacje przewidziane wprawdzie w Konstytucji RP z 1997 r., nigdy jednak dotychczas nie zastosowane. Po drugie zaś, ich analiza i diagnoza wymagają również znajomości regulacji dotyczących zarządzania kryzysowego, i to nie tylko tego, które wynika wprost z ustawy o takim tytule, ale również klasycznie rozumianych: przygotowania, zapobiegania lub likwidacji zagrożeń o dużej intensywności.

Książka „Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja? Tom 2. Stany nadzwyczajne a szczególne zagrożenia państwa” - oprawa miękka - Wydawnictwo Humanitas.

Książka posiada 109 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja? Tom 2. Stany nadzwyczajne..."
Tomasz Miłkowski (red.) - autor m.in.:
Teatr Norwida - okładka książki
Teatr Norwida Tomasz Miłkowski;
Produkty podobne: