pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja? Tom V. Gromadzenie informacji przez służby policyjne a status i prawa jednostki

Autor książki:

Tomasz Miłkowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Humanitas
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 124 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365682697
ISBN: 978-83-65682-69-7
Data: 2018-08-07
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Oddajemy do rąk Państwa kolejny już (piąty) tom z serii „Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja?”, poświęcony tym razem gromadzeniu przez służby policyjne informacji na temat obywateli i osób przebywających na terenie Polski. W tym kontekście na niniejszy tom składają się trzy artykuły. Pierwszy, autorstwa T. Miłkowskiego, Co mogą wiedzieć o nas służby policyjne - przegląd głównych rozwiązań ustawowych, odnoszący się do normatywnego zakresu danych, jakie formacje policyjne (w tym służby specjalne) mogą gromadzić i przetwarzać na temat osób, wykorzystując zarówno kanały formalne, jak i używając metod i środków pracy operacyjno-rozpoznawczej. Drugi, M. Kuci i P. Tobiczyka, Gromadzenie i przetwarzanie informacji przez służby policyjne a ochrona danych osobowych, który dotyka podstawowych zagadnień związanych z ochroną danych osobowych uregulowanych przez różne akty prawne na tle uprawnień i obowiązków, jakie zostały nałożone na służby policyjne. Wreszcie trzeci, B. Orzeł, Krajowy System Informacyjny Policji - zarządzanie informacjami o osobie, konkretyzuje już w szczegółach podstawową co do zakresu i rozmiaru bazę danych Policji. Jest to o tyle istotne, że - jak się szacuje - w praktyce w KSIP przechowuje się ponad 95% wszelkich informacji kryminalnych pozyskiwanych w naszym kraju. Tym samym wiedza na temat struktury i treści tego systemu stanowi podstawę do jakichkolwiek rozważań na omawiany temat.

Książka "Bezpieczeństwo - powinność czy gwarancja? Tom V. Gromadzenie informacji przez służby policyjne a status i prawa jednostki" - Tomasz Miłkowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Humanitas. Książka posiada 124 stron i została wydana w 2017 r.