pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Hybrydyzacja zarządzania rozwojem terytorialnym

Autor książki:

Aleksander Noworól

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
EAN: 9788366470484
ISBN: 978-83-6647-048-4
Data: 2021-02-01
24.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Celem pracy jest przedstawienie złożoności zjawisk kształtujących zarządzanie rozwojem terytorialnym, które przybierają hybrydowe postaci, łącząc odległe - a nawet pozornie sprzeczne - procesy. Autor dąży do ukazania, w jaki sposób społeczeństwo informacyjne wpływa na zarządzanie publiczne. (...) Zamierzeniem jest zidentyfikowanie cech hybrydyzacji zarządzania rozwojem w kanonicznych fazach tego procesu i uwieńczenie wywodu próbą ujęcia modelowego, zawierającego rekomendacje dla tych, którzy kreują przyszłość jednostek terytorialnych. Autor dostrzega możliwość koegzystencji niekiedy sprzecznych systemów w modelowej postaci helisy.

Z Wprowadzenia
Aleksander Noworól, profesor nauk ekonomicznych, inżynier architekt, uzyskał habilitację z architektury i urbanistyki. Specjalizuje się w zarządzaniu rozwojem terytorialnym, polityce regionalnej i rewitalizacji. Praktyki zagraniczne odbywał we Francji, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu i Hiszpanii. Związany w przeszłości z Politechniką Krakowską i Uniwersytetem Jagiellońskim, a obecnie - z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Zdobył doświadczenia praktyczne w projektowaniu architektonicznym, zarządzaniu w administracji samorządowej i przedsiębiorstwach. Autor i współautor 11 książek i ok. 120 innych publikacji, a także blisko 120 opracowań konsultingowych i eksperckich.

Książka "Hybrydyzacja zarządzania rozwojem terytorialnym" - Aleksander Noworól - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2021 r. Cena 24.01 zł. Zapraszamy na zakupy!