pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788328365391
ISBN: 978-83-2836-539-1
Data: 2020-08-04
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Mózg może wywierać ogromny wpływ na życie człowieka. Niestety, często niekorzystny. Gdy mózg przejmuje kontrolę nad myślami, może to powodować podważenie poczucia własnej wartości, wywoływać pragnienia lub skłaniać do nieodpowiedniego zachowania. Może to być regularne rozgrzebywanie problemów i nadmierny krytycyzm wobec siebie, silny lęk z nieuzasadnionych powodów, obwinianie siebie za coś, na co się nie ma wpływu, a także powielanie niepożądanych wzorców zachowań.

Konsekwencją tego stanu rzeczy jest obniżenie jakości życia. Ktoś, kto tak postępuje, jest nieszczęśliwy, nie wykorzystuje swojego potencjału - w rzeczywistości nie jest sobą!
Ta książka przynosi rozwiązanie tego problemu. Dzięki niej dowiesz się, jak przejąć kontrolę nad własnym mózgiem i zmusić go do pracy dla siebie. Opisana tu metoda czterech kroków pozwala wychwytywać i tłumić zwodnicze komunikaty wysyłane przez mózg, by następnie uruchomić go do koncentrowania uwagi na nowych, korzystnych działaniach i zachowaniach. W ten sposób przeprogramujesz swój mózg w zdrowy i pożyteczny sposób, co w naturalny sposób doprowadzi do stopniowych zmian w życiu: staniesz się osobą, którą naprawdę chcesz być, będziesz podejmować mądre decyzje i jednocześnie wzmocnisz i pobudzisz do działania swoje prawdziwe ja.

W tej książce:
czym są zwodnicze komunikaty i w jaki sposób wpływają na kształtowanie nawyków
jak oddzielić fałszywe komunikaty od własnej tożsamości
metoda czterech kroków: zasady, praktykowanie i przydatne wskazówki
pokonywanie problemów podczas wdrażania opisywanej metody
opracowanie własnego planu jej wdrażania
Twój umysł: droga do prawdziwej wolności!
O autorach
Dr n. med. Jeffrey M. Schwartz jest psychiatrą i badaczem. Prowadzi badania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Specjalizuje się w zagadnieniach neuroplastyczności i bada wykorzystywanie tej właściwości w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Dr n. med. Rebecca Gladding jest nauczycielem akademickim i lekarzem psychiatrą w szpitalu neuropsychiatrycznym Stewarta i Lyndy Resnicków. Wykłada na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Zawodowo interesuje się takimi zagadnieniami jak niepokój, depresja, uważność.

Książka "Zapanuj nad swoim mózgiem. Cztery kroki do zmiany swojego życia" - Jeffrey M. Schwartz, Rebecca Gladding - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2020 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]