pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Stany Zjednoczone słabnącym hegemonem? Przejawy, przyczyny i skutki dla świata w XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 244 s.
EAN: 9788380174429
ISBN: 978-83-8017-442-9
Data: 2022-09-02
44.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przypadek Stanów Zjednoczonych - państwa do niedawna jeszcze dzierżącego status hegemona stanowi niezmiennie obiekt zainteresowania badaczy, o czym świadczy bogata literatura poświęcona analizie pozycji tego państwa w polityce międzynarodowej. Publikacja pomaga tym samym zrozumieć zawiłości nie tylko polityki amerykańskiej, ale również współzależności kształtujące współczesną rzeczywistość międzynarodową, z nasilającą się rywalizacją geopolityczną i końcem końca historii.

Monografia składa się z 13 rozdziałów podzielonych na dwie części. Pierwsza z nich analizuje przesłanki i skutki polityczno-międzynarodowego słabnięcia międzynarodowej pozycji Stanów Zjednoczonych. Z kolei druga koncentruje się na kwestiach natury ekonomiczno-społecznej. Interdyscyplinarność poszczególnych rozdziałów sprawia, iż publikacja jest wielowątkowym i przekrojowym spojrzeniem na Stany Zjednoczone jako słabnącego hegemona.

Pytanie, które stawiają sobie autorzy poszczególnych rozdziałów niniejszej monografii dotyczy tego, czy i jak zmieniła i zmienia się rola USA w świecie A jeśli się zmienia, to jakie to będzie miało konsekwencje tak dla Stanów Zjednoczonych jak i świata

Książka "Stany Zjednoczone słabnącym hegemonem? Przejawy, przyczyny i skutki dla świata w XXI wieku" - oprawa twarda - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2022 r. Cena 44.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.