pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Konektografia. Mapowanie przyszłości cywilizacji globalnej

Autor książki:

Khanna Parag

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Nowej Konfederacji
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 734 s.
EAN: 9788396589453
Data: 2023-02-14
49.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Parag Khanna przedstawia wizjonerski przewodnik po przyszłości kształtowanej nie tyle przez granice państw, ile przez globalne łańcuchy dostaw w myśl założenia, że łączność to najbardziej rewolucyjna siła XXI wieku. Ludzie przebudowują planetę, inwestując w infrastrukturę transportową, energetyczną i komunikacyjną, łączącą światowe megamiasta. Ma to głębokie konsekwencje dla geopolityki, ekonomii, demografii, środowiska i tożsamości społecznej.

Autor podróżuje z Ukrainy do Iranu, z Mongolii do Korei Północnej, z Pakistanu do Nigerii oraz przez koło podbiegunowe i Morze Południowochińskie, aby wyjaśnić szybkie i bezprecedensowe zmiany w każdej części planety. Twierdzi, że nowe odkrycia i technologie energetyczne wyeliminowały potrzebę wojen o zasoby, a korytarze transportowe i sieci energetyczne rozbijają dawne granice. Jednocześnie prężnie rozwijające się centra dodają dynamiki gęsto zaludnionym regionom, a szybko rozwijające się światowe aktywa finansowe są inwestowane w budowanie globalnego społeczeństwa sprzyjającego włączeniu społecznemu. Pod chaosem świata, który wydaje się rozpadać, kryje się nowa podstawa łączności, która go łączy.

Książka "Konektografia. Mapowanie przyszłości cywilizacji globalnej" - Khanna Parag - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Nowej Konfederacji. Książka posiada 734 stron i została wydana w 2022 r. Cena 49.36 zł. Zapraszamy na zakupy!