pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wielkie rozstanie. Rywalizacja Chin i Stanów Zjednoczonych Ameryki o dominację technologiczną

Autor książki:

Nigel Inkster

Dane szczegółowe:
Wydawca: Colorful Media
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 347 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788367019149
ISBN: 978-83-6701-914-9
Data: 2023-01-23
35.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Na przestrzeni wieków Chiny były wiodącą potęgą w dziedzinie nauki i technologii.

Jednak gdy nastała era Zachodu, Chiny - poniekąd - zwróciły się same przeciwko sobie i przeoczyły Rewolucję Przemysłową. Skutkiem tego było Stulecie Upokorzeń i długa walka o współczesną tożsamość, choć wyraziście chińską. 
Obecnie, innowacje technologiczne stały się ponownie powodem do narodowej dumy. Od roku 1980, reformy przekształciły Chiny w drugą gospodarkę świata i globalną potęgę. Cyberprzestrzeń i inne zaawansowane technologie stały się międzynarodowym polem bitwy o dominację, ale dzisiejszy świat opiera się na globalnych łańcuchach dostaw i międzypaństwowej kooperacji - przynajmniej jak na razie. Narastające między USA I Chinami napięcie może poskutkować tym, że obydwa supermocarstwa rozgraniczą swoje technologie - co będzie miało poważne konsekwencje dla przyszłości ludzkości.

Wielkie Rozstanie pokazuje, że ta technologiczna rywalizacja i to jak zostanie ona rozegrana, ukształtują geopolitykę XXI. wieku.

Książka "Wielkie rozstanie. Rywalizacja Chin i Stanów Zjednoczonych Ameryki o dominację technologiczną" - Nigel Inkster - oprawa miękka - Wydawnictwo Colorful Media. Książka posiada 347 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.