pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Polityka innowacyjna Brazylii i jej wpływ na komunikacyjność międzynarodową w latach 1985-2018

Autor książki:

Joanna Gocłowska-Bolek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 342 s.
Wymiar: 240x168 mm
EAN: 9788380173675
ISBN: 978-83-8017-367-5
Data: 2021-04-27
37.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Autorka podjęła się ambitnego zadania, jakim jest ocena kształtowania się polityki innowacyjnej jednej z największych gospodarek regionu Ameryki Łacińskiej Brazylii. Poziom innowacyjności gospodarki państwa stanowi o jego miejscu w gospodarce światowej. Innowacyjność oddziałuje na procesy rozwojowe i stanowi czynnik podnoszenia konkurencyjności gospodarki, ale także kształtuje rozwiązania pożądane społecznie, zgodnie z przyjętymi założeniami strategicznymi danego państwa. Autorka dokonuje analizy i charakteryzuje politykę innowacyjności Brazylii, przyjmując za punkt wyjścia koncepcje polityki publicznej i przede wszystkim działania państwa jako podmiotu kształtującego tę politykę.
Monografia poszerza wiedzę o sposobach i metodach przezwyciężenia luki technologicznej jednego z najważniejszych państw Południa. Jej niewątpliwą zaletą jest nie tylko analiza założeń tej polityki, ale również ukazanie barier w jej wdrażaniu w praktyce gospodarczej co przekładało się na niezadowalającą efektywność i co za tym idzie, także na międzynarodową konkurencyjność gospodarki Brazylii. Rozważania podjęte w pracy zakorzeniono na gruncie stosunków międzynarodowych, co jest pewnym novum w stosunku do przeważającej liczby opracowań poświęconych zagadnieniom innowacji, innowacyjności i konkurencyjności.
Książkę należy ocenić jako bardzo ciekawe i istotne dla nauk politycznych źródło wiedzy, które może być wykorzystywane zarówno w obszarze naukowym, jak i praktycznym. Książka stanowi wartościowe źródło danych również dla praktyków, którzy prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność gospodarczą w Brazylii. Zrozumienie uwarunkowań innowacyjności gospodarki brazylijskiej na pewno przyczyni się do lepszego rozpoznania rynku i tym samym pozytywnie wpłynie na podejmowanie bardziej adekwatnych decyzji biznesowych.

Książka "Polityka innowacyjna Brazylii i jej wpływ na komunikacyjność międzynarodową w latach 1985-2018" - Joanna Gocłowska-Bolek - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 342 stron i została wydana w 2021 r. Cena 37.62 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]