pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Prognozowanie w przedsiębiorstwie. Metody i ich zastosowanie

Autor książki:

Paweł Dittmann

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nieoczywiste
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788366402850
ISBN: 978-83-6640-285-0
Data: 2022-08-23
66.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Prognozowanie to przewidywanie przyszłych zdarzeń, którego celem jest zmniejszenie ryzyka w procesie podejmowania decyzji. W książce przedstawiono obecny stan wiedzy na temat konstruowania prognoz. Omówiono ich znaczenie dla zarządzania oraz sam przebieg procesu prognozowania, skupiając się na takich zagadnieniach, jak:
- klasyfikacja metod prognozowania,
- dane prognostyczne i ich analiza,
- metody prognozowania oparte na modelu szeregu czasowego,
- metody prognozowania oparte na modelu ekonometrycznym,
- prognozowanie na podstawie metod jakościowych,
- integrowanie metod ilościowych z ocenami ekspertów,
- metody statystyczne,
- obróbki danych prognostycznych,
- prognozowanie czynników otoczenia,
- prognozowanie wielkości sprzedaży i prognozowanie finansowe.

Książka może być wykorzystywana zarówno jako podręcznik akademicki, jak i przewodnik dla menedżerów tworzących prognozy i posługujących się nimi w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

O autorze
Prof. zw. dr hab. Paweł Dittmann jest kierownikiem Katedry Prognoz i Analiz Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prowadzi też zajęcia w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu. W swoich pracach badawczych skupia się na kwestii zastosowania metod ilościowych w zarządzaniu przedsiębiorstwem i na systemach prognostycznych przedsiębiorstw. Jest konsultantem w dziedzinie budowy systemów prognostycznych w przedsiębiorstwach, prowadzi też szkolenia z tego zakresu. Autor licznych publikacji dotyczących metod prognozowania, współautor książki Prognozowanie gospodarcze. Metody i zastosowania wyróżnionej nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Książka "Prognozowanie w przedsiębiorstwie. Metody i ich zastosowanie" - Paweł Dittmann - oprawa miękka - Wydawnictwo Nieoczywiste. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 66.01 zł. Zapraszamy na zakupy!