pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Analiza zagrożeń sektorowych dla bezpieczeństwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254 s.
EAN: 9788366491373
ISBN: 978-83-6649-137-3
Data: 2021-04-30
56.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W obliczu dynamicznie zmieniających się uwarunkowań globalnych i regionalnych umiejętność prognozowania i uwzględniania ryzyk sektorowych w planowaniu strategicznym zwiększa powodzenie zarządzania bezpieczeństwem różnego rodzaju przedsięwzięć - na poziomie indywidualnych decyzji biznesowych, przez samorząd lokalny, po instytucje i podmioty krajowe. Niniejsza monografia zawiera niezbędny ku temu zestaw informacji teoretycznych o narzędziach stosowanych w analizie sektorowej dla bezpieczeństwa. Dzięki książce czytelnik zapozna się z przeglądem metod planowania i analizy strategicznej: foresight, delfickiej, PEST, scenariuszowej i SWOT. Ponadto omówione w niej przykłady planowania strategicznego ukazują sposoby wykorzystania i możliwości zastosowania konkretnych instrumentów do tworzenia wizji i strategii rozwoju różnych obszarów aktywności sektorowych. Wartością książki jest więc jej praktyczny charakter, bowiem holistyczne uwzględnianie różnego rodzaju ryzyk i interakcji zachodzących między nimi prowadzi do unikania niepowodzeń lub redukcji strat.

Monografia adresowana jest do praktyków sektora bezpieczeństwa, administracji i biznesu, doradców w zakresie planowania strategicznego i zarządzania bezpieczeństwem, badaczy metodologii bezpieczeństwa oraz społeczności akademickiej

Książka "Analiza zagrożeń sektorowych dla bezpieczeństwa" - Piotr Daniluk, Helena Wyligała - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 254 stron i została wydana w 2021 r. Cena 56.97 zł. Zapraszamy na zakupy!