pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Poszukiwanie modelu realizmu politycznego. Myśl i publicystyka Aleksandra Bocheńskiego

Autor książki:

Ariel Orzełek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 676 s.
EAN: 9788322792773
ISBN: 978-83-2279-277-3
Data: 2020-03-11
64.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Aleksander Bocheński (1904?2001), bohater monografii dr. Ariela Orzełka, to bez wątpienia jeden z najciekawszych i najbardziej oryginalnych myślicieli politycznych minionego wieku [...] Niemal zawsze trzeźwo i beznamiętnie oceniając polskie przywary, pisał odważnie o polskich fantazmatach, mitotwórczej egzaltacji, uderzając w to, co dla Polaków święte. I choć nie zawsze miał rację, to jednak nie sposób było odmówić mu politycznego zmysłu, odwagi w wyrażaniu poglądów na sprawy trudne, nierzadko stanowiące narodowe tabu, których starano się nie dotykać nawet piórem. Przywdziewając szaty Katona był, w swoich sądach i opiniach na temat Polski i Polaków, surowy, ale zarazem uczciwy i prawy. [...]
Bez wątpienia jest to praca ze wszech miar wartościowa, pod względem źródłowym doskonała, wręcz imponująca. Doktor Ariel Orzełek w obrębie problematyki poruszanej zamyka całkowicie pole badawcze przez siebie zakreślone [...] Myślę, że o recenzowanej przeze mnie książce będzie niedługo głośno.

dr hab. Tomasz Sikorski, prof. US

Książka "Poszukiwanie modelu realizmu politycznego. Myśl i publicystyka Aleksandra Bocheńskiego" - Ariel Orzełek - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej. Książka posiada 676 stron i została wydana w 2019 r. Cena 64.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.