pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ameryka i Europa. Wybór pism. Seria: Biblioteka klasyki polskiej myśli politycznej

Autor książki:

Stefan Buszczyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 120x196 mm
EAN: 9788362628681
ISBN: 978-83-62628-68-1
Data: 2014-05-19
30.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tom zawierający fragmenty dwóch książek napisanych przez jednego z najbardziej znanych w Europie polskich myślicieli. To właśnie za sprawą zawartych w nich diagnoz kondycji Europy, niezwykle krytycznie przez niego ocenianej i zderzonej z pozytywnie przez niego postrzeganą ewolucją dokonującą się w Stanach Zjednoczonych, myśl Buszczyńskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem a wśród czytelników jego prac byli m.in. Napoleon III i Wiktor Hugo.

„Europa (z małymi wyjątkami) przedstawia obraz przerażający. Duch ujarzmiony, zbiorowy umysł obłąkany, cielsko rozpasane na wszelkiego rodzaju namiętności, despotyzm rządzących, ciemnota powszechna, chęć użycia u wszystkich, dwie najsilniejsze potęgi: banki i dziennikarstwo, w rękach chciwych i przedajnych kosmopolitów, opinia publiczna w ręku faryzeuszów, fanatyzm, upór, zarozumiałość, osiem milionów uzbrojonych morderców, motłoch gotowy na wszelkie zbrodnie, sto miliardów długu, wreszcie gnuśna obojętność, niewolnicze poddanie się obecnemu status quo - oto jest dzisiejsza Europa!” (fragment książki)

Książka "Ameryka i Europa. Wybór pism. Seria: Biblioteka klasyki polskiej myśli politycznej" - Stefan Buszczyński - oprawa twarda - Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2013 r. Cena 30.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Spis treści:

Krzysztof Karol Daszyk, Stefan Buszczyński ‒ polski Tocqueville

UPADEK EUROPY
Część I
Część II
Część III
Część IV

AMERYKA I EUROPA
Studium historyczne i finansowe z krytycznym na sprawy społeczne poglądem
Do Czytelnika
Wstęp
Część I
Część II