pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Europa Środkowo-Wschodnia jako obszar wielu kultur i polityk. Studia...
Książki »
Książki »
Tytuł książki:

Europa Środkowo-Wschodnia jako obszar wielu kultur i polityk. Studia historyczne i politologiczne ofiarowane Profesorowi Nikołajowi Iwanowowi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 406 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788373958739
ISBN: 978-83-7395-873-9
Data: 2020-10-30
33.52  33.60  0.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Tytuł tomu, będącego zbiorem studiów ofiarowanych Profesorowi Nikołajowi Iwanowowi, w pełni konweniuje z obszarem naukowych zainteresowań Uczonego, którego prace wniosły twórczy wkład w rozwój badań nad Europą Środkowo-Wschodnią. Teksty ponad dwudziestu autorów (głównie historyków i politologów), przyjaciół, uczniów i współpracowników Profesora, nawiązujące bezpośrednio lub mniej oficjalnie do Jego dorobku, wzbogacają i pomnażają wiedzę o środkowoeuropejskiej rzeczywistości. Podobnie jak u Profesora – wybitnego historyka dziejów najnowszych, politologa i sowietologa, rosyjskiego dysydenta od 40 lat etatowo i emocjonalnie związanego z nauką polską – pojęcie Europy Środkowo-Wschodniej traktowane jest w niniejszym zbiorze jako koncepcja historycznie i politologicznie otwarta, dynamiczna, czyli zmienna w czasie i przestrzeni, kontekstualna – zdeterminowana relacjami Wschód–Zachód, przyszłościowa – z wyraźnie demokratycznym przesłaniem. Taka perspektywa doskonale harmonizuje z humanistyczną misją Nikołaja Iwanowa, dla którego Europa Środkowo-Wschodnia jest z jednej strony obszarem specyficznym na tle kontynentalnej całości, z własną oryginalną, a jednocześnie zróżnicowaną kulturą, historią i bagażem życiowych doświadczeń jego mieszkańców, a z drugiej – synonimem integracji europejskiej byłego obszaru postsowieckiego oraz dawnych krajów ULB (Ukrainy, Litwy, Białorusi) z Zachodem.

Książka "Europa Środkowo-Wschodnia jako obszar wielu kultur i polityk. Studia historyczne i politologiczne ofiarowane Profesorowi Nikołajowi Iwanowowi" - Aleksandrer Kwiatek, Zbigniew Machelski - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego. Książka posiada 406 stron i została wydana w 2020 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Europa Środkowo-Wschodnia jako obszar wielu kultur i polityk. Studia..."
Aleksandrer Kwiatek, Zbigniew Machelski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Poznańskie studia slawistyczne - okładka książki
Poznańskie studia slawistyczne 5/2013. Boskość... Krystyna Pieniążek-Marković (red.)