pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pedagogika miejsca wspólnego. Miasto i szkoła

Autor książki:

Maria Mendel

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365155849
ISBN: 978-83-6515-584-9
Data: 2018-04-30
35.34 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Pedagogika miejsca wspólnego jest wzorem imperatywu naszego czasu, polegającego na tym, by myśleć, pisać, uczyć, uczyć się, organizować i pobudzać alternatywy wobec szaleństwa, wzbudzać nadzieję i zaczynać tworzyć świat takim, jakim pragniemy go widzieć; świat, którego potrzebujemy tak pilnie. (Pauline Lipman)
Książka wychodzi z bardzo jasnej etycznej pozycji, definiującej miasta jako miejsca dialogu [...], równocześnie definiując cel książki nie tylko jako diagnozę, lecz przede wszystkim jako projekt (lepszego świata). Na dodatek książka jest pisana przez pedagoga, łączącego co najmniej dwie (urbanistyczną i pedagogiczną) perspektywy badawcze. Te perspektywy łączą się w fascynującym splocie terytorialnie zdefiniowanych działań ufundowanych na mocnym systemie wartości [...]. Autorka głęboko wierzy w równościowy, horyzontalny i dialogiczny projekt miejskiej pedagogiki, lecz jej wiara jest osłabiana poprzez "pochwałę epistemologicznego braku pewności" oraz zafascynowanie "nieprzewidywalnością miejsca". [...] Książka profesor Marii Mendel nie tylko jest mocnym głosem we współczesnej debacie nad stanem polskich miast, ale jest szkicem projektu budowania lepszego świata, szkicem, który łączy różne dyscypliny naukowe oraz różne rodzaje społecznych aktywności. Owa transdyscyplinarność jest istotą i siłą studiów miejskich, w których ramach ta książka powinna znaleźć w Polsce ważne miejsce. (Krzysztof Nawratek)

Książka "Pedagogika miejsca wspólnego. Miasto i szkoła" - Maria Mendel - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2018 r. Cena 35.34 zł. Zapraszamy na zakupy!