pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nauka o szkole

Autor książki:

Józef Kuźma

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 278 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788375870527
ISBN: 978-83-7587-052-7
Data: 2009-10-01
29.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Książka całościowo przedstawia koncepcję nauki o szkole (scholiologii) na tle historii szkoły i szkolnictwa, współczesnych teorii szkoły i roli w tworzeniu nauki o szkole takich podstawowych dyscyplin naukowych, jak filozofia, psychologia, socjologia, pedagogika, teoria zarządzania, ekonomika i architektura szkoły i innych.
Jest to praca nowatorska, kreująca nową interdyscyplinarną dziedzinę wiedzy naukowej. Powstała na podstawie studium rozległej literatury naukowej poświęconej szkole i nauczycielom.
Scholiologia powinna stać się przedmiotem studiów wyższych, stacjonarnych i podyplomowych, a także doktoranckich. Jak stwierdził w recenzji prof. zw. Kazimierz Denek: „Nie można obejść się bez tej książki w kształceniu, dokształcaniu i doskonaleniu nauczycieli”.
Publikacja może być podręcznikiem dla kształcenia i doskonalenia kadr menadżerskich z zakresu zarządzania i polityki edukacyjnej dla szkolnictwa wszystkich szczebli. Powinna zainteresować również kadrę zatrudnioną w resorcie edukacji i sportu, kuratoriach i inspektoratach oświaty oraz doradców metodycznych.

Książka "Nauka o szkole" - Józef Kuźma - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 278 stron i została wydana w 2011 r. Cena 29.33 zł. Zapraszamy na zakupy!