pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie

Autor książki:

Barbara Oakley, Olav Schewe

Dane szczegółowe:
Wydawca: sensus
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 152 s.
EAN: 9788328380790
ISBN: 978-83-2838-079-0
Data: 2022-07-12
28.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

We współczesnym świecie umiejętność efektywnego uczenia się jest niezwykle istotna. Proces edukacji nie kończy się na otrzymaniu świadectwa czy dyplomu ukończenia szkoły - chcesz czy nie chcesz, musisz się uczyć przez całe życie. Gorzej, jeśli nie umiesz skutecznie przyswajać wiedzy. W efekcie odkładasz naukę w nieskończoność, a gdy się już zmusisz do otwarcia podręcznika, bardzo szybko dopada Cię znużenie i dekoncentracja. Niewiele też pamiętasz z przeczytanych fragmentów. Czy to oznacza, że musisz się pożegnać z nadzieją na poprawę wyników uczenia się
Absolutnie nie! Dzięki tej książce nauczysz się metod pomocnych w opanowaniu dowolnego materiału. Techniki te opracowano na bazie osiągnięć neuronauki i psychologii kognitywnej, aby w maksymalny sposób wykorzystać cechy ludzkiego mózgu i jego naturalne możliwości. Poszczególne metody zostały dodatkowo przetestowane i wzbogacone o doświadczenia licznych mistrzów uczenia się. Zawarty tu materiał pozwoli Ci na błyskawiczne zgłębienie dowolnej dziedziny: matematyki, języka obcego, programowania, karate czy gotowania. Nawet jeśli uważasz, że jakaś konkretna dyscyplina wykracza poza Twoje możliwości, szybko się przekonasz, że dzięki podanym tu praktycznym wskazówkom możesz ją poznać na wybitnym poziomie!
W książce między innymi:
koncentracja i myślenie rozproszone
wychodzenie z impasów
metody motywowania się i pokonywania prokrastynacji
techniki efektywnego czytania i usprawniania myślenia
skuteczne przygotowywanie się do egzaminów i ich zdawanie
Zoptymalizuj swój proces uczenia się!
O autorach książki
Dr inż. Barbara Oakley jest wykładowczynią na Oakland University. W 2018 roku zdobyła prestiżowy tytuł Michigan s Distinguished Professor. Prowadzi popularne internetowe kursy szybkiego uczenia się.

Olav Schewe prowadzi firmę Educas - startup z branży edukacyjnej. Jest również konsultantem do spraw kształcenia w Kahoot!, technologicznym przedsiębiorstwie edukacyjnym.

Książka "Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie" - Barbara Oakley, Olav Schewe - oprawa miękka - Wydawnictwo sensus. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.21 zł. Zapraszamy na zakupy!