pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Metoda i wyobraźnia. Lekcje twórczości w klasie 2 cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 134 s.
EAN: 9788380858046
ISBN: 978-83-8085-804-6
Data: 2020-01-17
37.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Metoda i wyobraźnia to seria książek metodycznych z propozycjami lekcji kreatywności w nauczaniu wczesnoszkolnym. Prezentowana część 2:
- przedstawia zasady i metodykę pedagogiki twórczości na poziomie wczesnej edukacji;
- prezentuje przykłady ćwiczeń dla uczniów z klas II szkoły podstawowej pobudzające i rozwijające twórczość w różnych formach ich aktywności, szczególnie poprzez myślenie dywergencyjne, pytajne i kombinatoryczne. Ćwiczenia dla uczniów z klas II mają wyższy stopień złożoności instrukcji oraz zadań do wykonania niż w książce do klasy I - szczególnie przy twórczym rozwiązywaniu problemów wymagają podstawowych umiejętności w dokonywaniu odległych skojarzeń czy dokonywaniu kombinacji oraz transformacji pojęć, pomysłów i obiektów. Zaproponowane ćwiczenia można realizować jako odrębne zabawy stymulujące twórczość indywidualną lub zespołową albo w zestawach na potrzeby lekcji o określonych celach lub tematyce. Stopień trudności ćwiczeń pozwala indywidualizować ich wykorzystanie w zależności od doświadczeń i zdolności uczniów - mogą być realizowane na wcześniejszych lub późniejszych etapach edukacji w zależności od potrzeb i możliwości uczniów. Oprócz funkcji wspierającej nauczyciela w organizacji i realizacji lekcji rozwijających twórczość uczniów, książka pełni także funkcję inspirującą i stymulującą nauczyciela do poszukiwania własnych środków edukacji użytecznych w lekcjach twórczości. Książka będzie przydatna dla studentów przygotowujących się do zawodu nauczyciela oraz wychowawców i edukatorów z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Książka "Metoda i wyobraźnia. Lekcje twórczości w klasie 2 cz. 2" - Elżbieta Płóciennik, Monika Just, Anetta Dobrakowska, Joanna Woźniak - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 134 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.