pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Edukacja przyrodniczo-ekologiczna dzieci w wieku przedszkolnym

Autor książki:

Mirosława Parlak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 210x297 mm
EAN: 9788371733451
ISBN: 978-83-7173-345-1
Data: 2019-09-30
31.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dr Mirosława Parlak nauczyciel akademicki, od wielu lat zajmuje się edukacją przyrodniczą i ekologiczną na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jest autorką książek, artykułów naukowych oraz metodycznych poświęconych tej tematyce. Współpracuje z placówkami oświatowymi, min. z przedszkolami i szkołami podstawowymi w celu weryfikacji autorskich rozwiązań w zakresie podnoszenia jakości wczesnej edukacji przyrodniczej.
Nowa publikacja autorki to propozycja wypływająca ze współczesnych zmian modelu wczesnej edukacji, kładąca nacisk na wykorzystanie wszechstronnej aktywności i zainteresowań dziecka w procesie ciekawej dla niego edukacji przyrodniczej.
Książka adresowana jest do nauczycieli przedszkoli oraz pedagogów pracujących w edukacji wczesnoszkolnej, a także do rodziców, którzy są coraz bardziej świadomi i zaangażowani w edukację swych dzieci. Ciekawe rozwiązania znajdą w tej książce również nauczyciele świetlic szkolnych i środowiskowych, a także opiekunowie, zajmujący się dziećmi w innych sytuacjach, np. podczas wakacji. Ważnym adresatem są adepci przygotowujący się do zawodu nauczyciela wczesnej edukacji - studenci kierunków pedagogicznych wszystkich uczelni w Polsce.
Ideą książki jest wszechstronne aktywizowanie dziecka, a więc oparcie działań edukacyjnych na jego osobistej aktywności, będącej najważniejszym czynnikiem rozwoju. Realizacja propozycji działań metodycznych zawartych w publikacji będzie więc służyć podniesieniu jakości wczesnej edukacji dziecka nie tylko w zakresie poznawania przyrody i kształtowania postaw ekologicznych wychowanków, lecz i innych obszarów edukacji przedszkolnej.

Książka "Edukacja przyrodniczo-ekologiczna dzieci w wieku przedszkolnym" - Mirosława Parlak - oprawa miękka - Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2019 r. Cena 31.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.