pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Arteterapie. Język wizualny w terapiach, twórczości i sztuce
Książki »
Tytuł książki:

Arteterapie. Język wizualny w terapiach, twórczości i sztuce

Autor książki:

Wiesław Karolak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 138 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788379303670
ISBN: 978-83-7930-367-0
Data: 2014-06-25
36.17  39.00  2.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Arteterapie. Język wizualny w terapiach, twórczości i sztuce - opis książki:

Książka powstała z chęci podzielenia się doświadczeniami z pracy artystycznej, pedagogicznej, arteterapeutycznej i twórczej związanej z istotą kształtowania się podmiotowości człowieka.

Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza to wstęp i krótkie rozważania teoretyczne na temat arteterapii i pracy w obszarze myślenia twórczego związanego z kształtowaniem się istoty człowieka podmiotowego. Część druga składa się z zestawu ćwiczeń wraz z dokumentacją z ich realizacji. Ćwiczenia realizowane były przez wiele lat w różnych wersjach, dostosowanych do potrzeb i zainteresowań uczestników kursów, studiów, warsztatów. Reali zacje przebiegały w wielu miejscach w kraju i za granicą.

Znajdujące się w książce ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Każde ćwiczenie sprawdzone zostało w działaniu wiele razy. Kolejno nanoszone były zmiany w scenariuszach, notowano wszelkie uwagi i refleksje uczestników. W każdym ćwiczeniu podano precyzyjne polecenie, opis przebiegu realizacji, formę prezentacji, potrzebne materiały, bibliografię, przykłady artystów działających w podobnych mediach i opisy prac wybranych uczestników.

Często pierwszy etap ćwiczenia zawiera wizualizację, relaksację bądź działania pobudzające. Ćwiczenia uzupełnione są fotografiami, co pozwala na ich lepsze zrozumienie i odczucie atmosfery oraz przybliżenie powstałych rezultatów.

Książka stanowi ofertę dla nauczycieli, metodyków, arteterapeutów, ale również dla studentów wielu specjalności pedagogicznych, edukacji artystycznej i arteterapii. Z książki tej, jak z przewodnika, korzystać mogą wszyscy, którzy prowadząc grupy, poszukują prostych i atrakcyjnych metod pracy, dających uczestnikom radość tworzenia i efektywność działań twórczych.

Książka "Arteterapie. Język wizualny w terapiach, twórczości i sztuce" - Wiesław Karolak - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 138 stron i została wydana w 2014 r. Cena 36.17 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]