pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kalicińscy od kuchni
Tytuł książki:

Kalicińscy od kuchni

Dane szczegółowe:
Wydawca: Burda
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 140x225 mm
EAN: 9788380530829
ISBN: 978-83-8053-082-9
Data: 2016-04-26
36.23  49.90  13.67 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kalicińscy od kuchni - opis książki:

Rodzinna podróż po krainie smaków.

W książce Kalicińscy od kuchni Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerów, oraz jej brat Mirosław Kaliciński, pasjonat gotowania i smakosz, zabierają czytelników w podróż po krainie smaków.

Prócz pełnych pasji opowieści o jedzeniu, czytelnik znajdzie tu kilkadziesiąt wyjątkowych przepisów. Każdy z nich wielokrotnie przetestowany przez rodzeństwo Kalicińskich, ludzi, dla których życie musi być pełne smaku.

Można zaryzykować stwierdzenie, że kucharz jest najstarszym zawodem świata. Życie ludzi zawsze było związane z kuchnią. Każdy przepis ma swoje korzenie, uwarunkowania obyczajowe, religijne czy klimatyczne. Czasem przepisy powstają dość przypadkowo. Historia kuchni jest bardzo ciekawa, bo same przepisy to tylko technologia.

Staraliśmy się przedstawić różne anegdoty związane z niektórymi poradami kulinarnymi. Pasjonuję się nimi, a galeria smakoszy to zaiste byłaby parnasem ludzi szeroko pojętej sztuki. Nie tylko celebryci dawni (obecni na diecie), ale i my, smakosze, codziennie tworzymy tę historię. Ileż odnośników i anegdot w literaturze, zwłaszcza we francuskiej. Zachęcam do szerszego spojrzenia na historię strawy naszej codziennej. Anthelme Brillat-Savarin, autor uroczej Fizjologii smaku, mawiał, że zapraszając gości, tworzymy teatr, w którym jesteśmy autorem, aktorem i widzem. Nic dodać nic ująć, Panie Sędzio!
Mirosław Kaliciński

Książka "Kalicińscy od kuchni" - Małgorzata Kalicińska, Mirosław Kaliciński - oprawa miękka - Wydawnictwo Burda. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2016 r. Cena 36.23 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]