pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
okładka książki - Joga kręgosłupa
Joga kręgosłupa 18.32 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Joga hormonalna
Joga hormonalna 37.31 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Joga słońca i księżyca
książka:

Joga słońca i księżyca

Dane szczegółowe:
Wydawca: Panta Rhei
Rok wyd.: 2015
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 108 s.
Wymiar: 210x190 mm
EAN: 9788365039002
ISBN: 978-83-6503-900-2
Data: 2015-12-04
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Joga słońca i księżyca - Katharina Middendorf - opis książki:

Jak zachować równowagę pomiędzy przeciwieństwami?
Możliwości nie tylko dla przyjaciół jogi!
Jak wielu z Was się pewnie domyśla, tytuł książki nawiązuje do dwóch jogowych sekwencji: powitania słońca i powitania księżyca.

Ich opis i wykonanie w niniejszej książce oparte są na założeniach jogi nivata, bazujących na tradycyjnych korzeniach jogi i tantry, jednak tłumaczonych w nowoczesny sposób. Celem jest osobisty rozwój i odnalezienie równowagi pomiędzy dwoma biegunami, nacechowanymi różnymi energiami i atrybutami słońca i księżyca.

Powitanie słońca, znane niemal wszystkim praktykującym jogę, aktywuje ciało i umysł, wyzwala i wspiera ekstrawertyczne cechy takie jak dążenie do osiągania celów i dynamizm.

Powitanie księżyca wzmacnia kobiecy, raczej introwertyczny i zrelaksowany pierwiastek w nas. Płynne, pełne oddania ruchy dają wewnętrzny spokój, opanowanie i inspirację.

Ten, kto ćwiczy obydwie serie ruchów, bardziej świadomie doświadcza w sobie jakości męskiej - aktywnej i kobiecej - zrelaksowanej, i równoważy je.

Książka daje impuls, aby rozpoznawać tę biegunowość energii słońca i energii księżyca w naszym codziennym życiu. Najczęściej definiujemy się poprzez tylko jedną z tych stron, a zaniedbujemy drugą. Książka zachęca, by próbować stać się jednością - czyli integrować oba aspekty, oba bieguny w nas i by codziennie zadawać sobie pytanie: jak się czuję? Jak chciałabym/chciałbym się czuć?
Poprzez połączenie tych różnych, niekiedy przeciwstawnych cech, można zanurzyć się coraz głębiej w życiu.

O autorce:
Katharina Middendorf poznawała biegunowość pomiędzy kreatywnością a koniecznością trwania w schematach jako dyrektor kreatywna. W wieku 30 lat wykonała zwrot o pierwszych "180 stopni" (taki jest także tytuł jej pierwszej książki) i rozpoczęła nowe życie w Indiach. Tam też została nauczycielką jogi, w renomowanej szkole Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga).

Narodziny dzieci i spotkania ze śmiercią sprawiły, że - ponownie w Niemczech - wraz z mężem, Julianem Middendorfem, utworzyła w roku 2008 styl jogi nivata, który skłania coraz większą liczbę ludzi, żeby iść swoją własną drogą. W formie nivata Sadhana Class daje ludziom narzędzie pracy do rozwoju we własnym tempie. Stworzonych w stylu nivata powitań słońca, księżyca i gwiazd uczy w formie warsztatów, a w całej Europie regularnie oferuje kursy i podróże, a także szkolenia dla nauczycieli jogi.

Książka „Joga słońca i księżyca” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Panta Rhei.

Książka posiada 108 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Joga słońca i księżyca"
Katharina Middendorf - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: