pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak wychować dziecko na fajnego dorosłego

Autor książki:

Kaija Puura

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788367510288
ISBN: 978-83-6751-028-8
Data: 2023-01-10
27.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Żeby wyrosnąć na fajnego dorosłego, dziecko potrzebuje miłości, docenienia, zdrowych granic, i poczucia, że jest szanowane. Ponieważ życie nie przebiega według podręcznikowego scenariusza, autorka uczy, jak możemy wspierać kompetencje emocjonalne naszego dziecka i jak pracować zespołowo w rodzinie. Opiera się na prawdziwych przykładach. Nie krytykuje, ale wskazuje rodzicom praktyczne narzędzia, z których mogą skorzystać także w trudniejszych przypadkach, takich jak dziecięce napady wściekłości, wieczne nie, posiłki, ustanawianie porządku dnia, czy trudne powroty z placu zabaw. Pokazuje też, jak się przy tym wszystkim za bardzo nie spinać i złapać zdrowy dystans.

Kaija Puura wykłada psychiatrię dziecięcą na Uniwersytecie w Tampere i pracuje jako lekarka w Szpitalu Uniwersyteckim w Tampere. Aktywistka w organizacjach wspierających zdrowie psychiczne dzieci. W badaniach skupia się na rozwoju najmłodszych dzieci, czynnikach wpływających na ich zdrowie psychiczne oraz na tym, w jaki sposób przychodnie publiczne mogą wspierać młodych rodziców. W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery napisała szereg publikacji na temat psychologicznego podejścia do małych dzieci, które ukazywały się w krajowych i międzynarodowych czasopismach naukowych. W książce przekłada wnioski z badań i doświadczenia na codzienną praktykę, tak, by każdy rodzic mógł z niej skorzystać. Jej rodzina to mąż i dwa koty, pięcioro dzieci i dwoje wnucząt.

Książka "Jak wychować dziecko na fajnego dorosłego" - Kaija Puura - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2023 r. Cena 27.83 zł. Zapraszamy na zakupy!