pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dziecko z bliska idzie w świat

Autor książki:

Agnieszka Stein

Dane szczegółowe:
Wydawca: MAMANIA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788393901906
ISBN: 978-83-9390-190-6
Data: 2014-03-24
Cena wydawcy: 38.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wielu rodziców ma obawy dotyczące momentu, kiedy dziecko spod ich opiekuńczych skrzydeł wyrusza w szeroki świat. Kiedy przekracza po raz pierwszy szkolne progi, kiedy próbuje się odnaleźć w nowej, nie zawsze przyjaznej rzeczywistości, kiedy relacje między rówieśnikami zyskują na znaczeniu.

Dorastanie dziecka to duże wyzwanie. Agnieszka Stein pokazuje, jak sprawić, aby ten czas był jednocześnie okazją do rozwoju nie tylko samego dziecka, ale także wszystkich członków rodziny.

Dziecko z bliska idzie w świat odpowiada na wiele pytań rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Znajdą w niej podpowiedzi, jak mądrze pomóc dziecku: - w adaptacji do szkolnej rzeczywistości, - w rozwiązywaniu najczęstszych szkolnych problemów, - w nauce współpracy i nawiązywania relacji z rówieśnikami.

A także: - jak wspierać dzieci w rozwoju samodzielności, - jak przygotować je do życia w nieidealnym świecie, - jak nabrać ufności we własne kompetencje rodzicielskie.

Dziecko z bliska, przedszkolak i szkolny debiutant z pierwszej, ciepło przyjętej książki Autorki, jest teraz starszy. Nadal jednak potrzebuje wsparcia bliskich mu dorosłych. Agnieszka Stein, odwołując się zarówno do najnowszej wiedzy o tym, jak przebiega rozwój dzieci w tym wieku, jak również do własnych doświadczeń w pracy psychologa w gimnazjum, inspiruje do poszukiwania własnej drogi do dojrzałego rodzicielstwa.

Książka "Dziecko z bliska idzie w świat" - Agnieszka Stein - oprawa miękka - Wydawnictwo MAMANIA. Książka posiada 364 stron i została wydana w 2014 r.