pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich

Autor książki:

Franciszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 140x202 mm
EAN: 9788375955941
ISBN: 978-83-7595-594-1
Data: 2013-03-21
7.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka zawiera homilię wygłoszoną podczas Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat Papieża Franciszka!

Książka jest zbiorem wypowiedzi Papieża Franciszka oraz najważniejszych homilii i przemówień kardynała Jorge Mario Bergoglio SJ. Pozycja zawiera również życiorys i przedstawienie duchowej sylwetki Papieża. Całość zamykają interesujące wywiady na temat Ojca Świętego z kard. Zenonem Grocholewski prefektem Kongregacji ds. Edukacji katolickiej oraz ks. Andrzejem Koprowskim SJ - Dyrektorem programowym Radia Watykańskiego.

* * *

Kard. Jorge Mario Bergoglio na Synodzie Biskupów w 2001 r. - pokazał rolę biskupa w kontekście współczesnego świata. Mówił o więzi biskupa z Jezusem, o jego służbie na rzecz Kościoła powszechnego i lokalnego, o roli biskupa w kontekście problemów świata i misji Kościoła w świecie. W jego listach i wystąpieniach widać jak wnikliwie - poprzez Ewangelię - dostrzegał konkretne problemy życia społecznego, kryzys społeczeństwa nastawionego tylko na konsumpcję, korupcję w elitach władzy, jej uleganie naciskom lobbingów, konieczność walki z kartelami narkotykowymi i strukturami mafijnymi. Wskazywał na fatalne skutki rozpadania się więzi społecznych i społeczeństwa obywatelskiego. Nie tylko krytykował, ale wskazywał na rolę jaką w uzdrowieniu sytuacji mają odgrywać katolicy i Kościół. Poruszał sprawy związane z edukacją, szacunkiem dla życia i wiele innych palących problemów. Przez co często popadał w konflikty z władzą.

Książka "Chciałbym Kościoła ubogiego dla ubogich" - Franciszek - oprawa miękka - Wydawnictwo M. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2013 r. Cena 7.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.