pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Adhortacja Christus Vivit. Do młodych i całego ludu bożego
Tytuł książki:

Adhortacja Christus Vivit. Do młodych i całego ludu bożego

Autor książki:

Franciszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 206 s.
Wymiar: 118x197 mm
EAN: 9788381311359
ISBN: 978-83-8131-135-9
Data: 2019-06-12
7.88  11.62  3.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Najnowsza adhortacja Ojca Świętego Franciszka Christus vivit (Chrystus żyje) stanowi podsumowanie synodu biskupów na temat młodzieży, który odbył się w dniach 3-28 października 2018 r. w Watykanie. Dokument składa się z dziewięciu rozdziałów. Papież przedstawia jasno wytyczoną drogę, mającą za punkt wyjścia ludzi młodych. Prezentuje m.in. to, co Pismo Święte mówi o młodych, ukazuje sytuację dzisiejszej młodzieży i jej rolę w Kościele, apelując przy tym o Kościół młody, inspirujący się młodymi. Już pierwsze słowa, które kieruje do młodych na wstępie adhortacji brzmią: On żyje i chce, abyś żył!. Idąc dalej, zwraca uwagę młodych: Niezależnie od tego, jak bardzo byś się oddalił, Zmartwychwstały jest obok ciebie, wzywa cię i czeka na ciebie, abyś zaczął od nowa. I kieruje apel: Młodzi, nie rezygnujcie z tego, co najlepsze w waszej młodości, nie patrzcie na życie z balkonu. Nie mylcie szczęścia z kanapą i nie spędzajcie całego życia przed ekranem. Nie stawajcie się też smutnym widowiskiem porzuconego pojazdu. Nie bądźcie zaparkowanymi autami, ale raczej pozwólcie, by rozkwitły wasze marzenia i podejmujcie decyzje. Ryzykujcie, nawet jeśli popełnicie błędy. Nie żyjcie, byle przeżyć z duszą znieczuloną, i nie patrzcie na świat tak, jakbyście byli turystami. Róbcie raban! .
W adhortacji papież Franciszek wyraził też opinię, że by Kościół był wiarygodny dla młodzieży, musi odzyskać pokorę i słuchać.
Wydanie proponowane przez Edycję Świętego Pawła jest szczególne, ponieważ opatrzono je wprowadzeniem autorstwa Alessandry Smerilli ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych (salezjanki), która jest wykładowczynią ekonomii politycznej na Papieskim Wydziale Nauk Edukacyjnych Auxilium oraz audytorką Synodu Biskupów o młodych. Wyróżnia je także to, że zawiera indeksy: tekstów biblijnych, dokumentów Magisterium Kościoła oraz innych tekstów cytowanych i autorów.

Książka "Adhortacja Christus Vivit. Do młodych i całego ludu bożego" - Franciszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 206 stron i została wydana w 2019 r. Cena 7.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Franciszek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Querida Amazonia - okładka książki

Querida Amazonia

Franciszek
Święty Jan Paweł II Wielki - okładka książki

Święty Jan Paweł II Wielki

Franciszek, Luigi Maria Epicoco
Kobieta w pełni szczęśliwa - okładka książki

Kobieta w pełni szczęśliwa

s. Anna M. Pudełko AP
Produkty podobne:
Christus Vivit - okładka książki

Christus Vivit

Franciszek
Verbum domini - okładka książki

Verbum domini

Benedykt XVI