pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

O modlitwie. Medytacje Ojca Św. Franciszka

Autor książki:

Franciszek

(papież)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo AA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788378645009
ISBN: 978-83-7864-500-9
Data: 2014-02-05
Cena wydawcy: 9.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

„O modlitwie” to tekst rekolekcji wygłoszonych przez o. Jorge Mario Bergoglio SJ w 1990 roku w La Plata zawiera cenne wskazówki na temat m.in. modlitwy w obecności Boga, modlitwy wstawienniczej i we wspólnocie, samotności przed Bogiem, ograniczeń i słabości modlitwy oraz różnic w modlitwie do Ojca, do Syna lub do Ducha Świętego.

Książka zawiera także praktyczna zachętę do modlitwy: „modlitwę pięciu palców”, która propagował arcybiskup Buenos Aires, obecnie Papież Franciszek. To prosty sposób, dostępny nawet dla dzieci, aby każdego dnia praktykować modlitwę za tych, którzy jej naprawdę potrzebują: za bliskich, za rodziców, nauczycieli, profesorów i katechetów, za przełożonych, sprawujących władze i stanowiących prawa, za pogrążonych w trudnościach, a na końcu - widząc już swoje problemy we właściwej perspektywie - za samych siebie. Warto stosować te metodę i rozpowszechniać ją wśród rodziny i znajomych oraz we wspólnotach. Dodatek stanowią modlitwy wypowiedziane publicznie przez Ojca Świętego.

Papież Franciszek jest człowiekiem wielkiej modlitwy. Jego siłą jest głębokie życie duchowe oraz doświadczenie duchowości ignacjanskiej, praktykowanej przez jezuitów. Oby „szkoła modlitwy” Papieża Franciszka sprawiła, że cała rodzina Kościoła przylgnie jeszcze bardziej do Chrystusa przez modlitwę.

Książka "O modlitwie. Medytacje Ojca Św. Franciszka" - Franciszek (papież) - oprawa miękka - Wydawnictwo AA. Książka posiada 96 stron i została wydana w 2014 r.